Firmasının kuruluşundan ve sektördeki konumundan bahseden Amon Denizcilik Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Yıldırım, “Firmamız, 2001 senesinde Aliağa’da kurulmuş olup, zamanla İzmit, Mersin ve İskenderun ofislerimizden aldığımız güç ile Türkiye’deki tüm limanlar ve boğazlarda hizmet vermeye başlamıştır. Başta kimyasal ve petrol ürünleri olmak üzere, kuru yük, dökme, proje yükler, yolcu gemileri gibi birçok gemi ve yükün acenteliğini yapmaktayız. Bugün baktığımızda, Türkiye’nin en büyük iki petrol işleme, ihraç ve ithal etme kapasitesine sahip, ülkemizin en büyük enerji şirketleri acenteliğini yürütüyoruz. Sadece 2024 yılının ocak ayında yurt içi ve yurt dışı olarak, acenteliğini yaptığımız gemilerin yaklaşık 3.500.000 ton petrol türevi ürün taşıdığını görmekteyiz. Bu verilerin ışığında şunu söyleyebilirim ki, sektörde bu anlamda çok büyük bir paya ve konuma sahibiz” şeklinde konuştu.

Ürün ve hizmetler

Amon Denizcilik’in sunduğu ürün ve hizmetler hakkında bilgi veren Yıldırım, “Amon Denizcilik olarak gemilere boğazlarda ve limanlarda acentelik hizmeti vermekteyiz. Açıkçası kendimizi standart meslek tanımlamasının içine hapsetmek istemiyoruz ve çalışma mantalitemiz buna müsait değil. Hizmet sektörünün bir parçası olarak, hizmet verdiğimiz müşteriler ve gemilerin mümkün olan her taleplerini karşılamak istiyoruz. Ülkemiz için her firmanın, her sektörün ve hatta her çalışanın bu ülkeye bir katma değer üretmesi gerektiğine inanıyoruz. Hem dış hem iç müşterilimize verdiğimiz hizmetin kalitesi ve sayısı arttıkça bunu başardığımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Şubelerimizle Güçlü Bir Ağ

Yıldırım, Amon Denizcilik'in ana ofisinin Aliağa'da bulunduğunu ve İzmit ile Mersin şehirlerinde de şubelerinin olduğunu belirterek, "Amon Denizcilik faaliyetlerini ana ofis dışında da etkin bir şekilde sunuyor. Açıkçası, Akdeniz, Ege, Marmara ve Karadeniz'de liman bulunan her şehirde hizmet vermekteyiz. Ayrıca, Çanakkale ve İstanbul boğazlarında da aktif olarak acentelik yapmaktayız. Ana ofisimiz ile Ege bölgesi limanlarına, İzmit ofisimiz ile Marmara bölgesi limanlarına, Mersin ve İskenderun ofislerimiz ile Akdeniz limanlarına hizmet vermekteyiz. Karadeniz limanlarında ise tali acentelerimiz aracılığıyla faaliyet göstermekteyiz," şeklinde açıklamada bulundu

Müşteri odaklı şirket politikası

Meriç Nehri'ne deniz suyu karışmaması için set çekildi Meriç Nehri'ne deniz suyu karışmaması için set çekildi

Satış sonrası hizmetler konusuna da değinen Yıldırım, “Hizmet verdiğimiz müşterilerimizin her zaman soru ve sorunlarını gidermeye yönelik bir anlayışımız bulunmaktadır. Aslında sorunlar oluşmadan öngörmek ve müşterilerimi uyararak önlem almalarını sağlamak daha açıklayıcı olacaktır. Bir müşterimize tek seferliğine hizmet vermiş bile olsak, sonrasında her türlü problemlerinde ya da sorularında bizden destek istendiği taktirde bunu sağlamak bizim görevimizdir. Bizimle çalışmayacaklarını bilsek bile sonraki işleri ile alakalı soru cevaplarını gidermek ve sorularını açıklamak her zaman yaptığımız ve yapacağımız bir mevzudur” dedi.

2024 hedefimiz; işlerimizi çoğaltmak istihdamı artırmak

2023 yılını değerlendiren ve 2024 için yılı plan ve hedeflerini aktaran Yıldırım, “Firma olarak her yıl olduğu gibi 2023 yılı da bizim daha fazla büyüdüğümüz bir yıl oldu. Yıllardır sahip olduğumuz tecrübelerin ve verdiğimiz emeklerin karşılığını en çok aldığımız yıllardan biri diyebilirim. Genişleyen ailemiz ve her geçen gün kazandığımız tecrübelerimizle, 2024’ten beklentimiz müşterilerimize olduğundan daha kaliteli hizmet vermek, işlerimizi arttırarak daha fazla istihdam sağlamaktır. Sahip olduğumuz dürüst ve kaliteli acente vizyonunu her geçen gün daha da geliştirmek ve bu çizgiden sapmadan devam etmek en büyük hedefimizdir” ifadesinde bulundu. 

Kaynak: 7DENİZ DERGİSİ

Editör: Haber Merkezi