Dünya Bankası, COWI, Poten&Partners ve GazDay temsilcileri “Türkiye'de sürdürülebilir Denizcilik ve Limanlar” çalışması kapsamında Koster Armatörleri ve İşletmecileri Derneği’ne (KOSDER) bir ziyaret gerçekleştirdi.

5 Temmuz Cuma günü gerçekleştirilen ziyarette temsilcileri, KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çendik ve Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Avni Şan karşıladı.

KOSDER’den yapılan açıklamada, “Dünya Bankası’nın Türkiye'de deniz taşımacılığına yönelik hayata geçirmeyi planladığı yatırımlara ilişkin KOSDER heyetine detaylı bir sunum yapan temsilciler ayrıca Türk denizcilik sektörüne katkı sunacak diğer finansal çalışmalar hakkında fikir ve önerilerde bulundu” denildi.

Ziyarette KOSDER Başkanı Hakan Çendik’in temsilcilere derneğin faaliyetleri ve Türk koster filosunun güncel durumu hakkında detaylı bilgi verdiği belirtildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çendik, KOSDER’in de kuruluş amaçlarından bir tanesinin Türk koster filosunun yenilenmesi olduğunu ifade ederek, çağın gerekliliklerine uygun, teknolojiye yoğrulmuş ve uluslararası regülasyonlara entegre olmuş her projeyi desteklemeye hazır olduklarını söyledi.

Türk denizciliğini her alanda ileriye taşıyacak tüm çalışmaları özveri ve yüksek alakayla gündemlerine alabileceklerini kaydeden dernek başkanı Çendik, “KOSDER olarak daima yenilikçi bakış açısıyla gelişimin yanında oldukları” sözlerine ekledi.

Beylikdüzü marinada tekne ile bot çarpıştı: 1 kişi hayatını kaybetti Beylikdüzü marinada tekne ile bot çarpıştı: 1 kişi hayatını kaybetti

Toplantıda Dünya Bankası ve KOSDER arasındaki görüşmelerin devam edeceği kaydedildi.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi