Her yıl Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunlar Derneği (DEFMED) işbirliği ile düzenlenen Geleneksel Mezunlar Günü etkinliğinde bu yıl bir ilke imza atıldı. Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümünün 1993 yılı mezunlarına 30. yıl plaketi verildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını DEÜ Denizcilik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Durmuş Ali Deveci yaptı. Ardından fakültenin müzik grubu olan “Tersine Lojistik Band”in keyifli konseri ile devam etti.

Etkinliğin ikinci bölümünün açılış konuşmasını DEFMED Başkanı Orçun Erbayraktar yaptı. Konuşmanın ardından mezunlara plaket verme törenine geçildi.

Etkinlikte ilk olarak mezuniyetlerinin 30. yılını dolduran 1993 yılı Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü mezunları plaketlerini aldı. Plaketlerini alan isimler arasında DEÜ Denizcilik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Durmuş Ali Deveci ile İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk de yer aldı.

Türk P&I Sigorta İstanbul Finans Merkezi’nde yerini aldı Türk P&I Sigorta İstanbul Finans Merkezi’nde yerini aldı

Etkinlik, mezuniyetlerinin 20. yılını dolduran 2003 yılı Denizcilik İşletmeleri Yönetimi ve Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü mezunlarına, mezun adayı öğrencilerin plaketlerini vermesiyle devam etti.

Etkinliğin son bölümünde mezuniyetlerinin 10. Yılını dolduran 2013 yılı Denizcilik İşletmeleri Yönetimi Bölümü, Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği Bölümü ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Bölümü mezunlarına da bu yıl mezun olacak öğrenciler tarafından plaketleri takdim edildi.

Plaketlerini alan tüm mezunlar, kısaca kendilerini tanıtarak bu yıl mezun olacak öğrencilere deneyimlerini aktararak tavsiyelerde bulunurken, her zaman onların yanında olduklarını vurguladı ve bundan sonraki hayatlarında başarı ve mutluluk dileklerini iletti.

Keyifli anların ve hoş sohbetlerin gerçekleştirildiği etkinlik, 2023 yılında mezun olmayı bekleyen öğrencilerin mezunlara teşekkür etmelerinin ardından verilen kokteyl ve İzmir kumrusu ikramı ile son buldu.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi