Denizcilik ve lojistik camiasının kadın temsilcileri,  31 Mayıs Cuma günü Swissotel Büyük Efes İzmir’de geleneksel 'Denizin İncileri' etkinliğinde 6. kez  bir araya geldi. 

Medkon, sektörde 15. yılını kutluyor Medkon, sektörde 15. yılını kutluyor

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Mezunları Derneği'nin (DEFMED) düzenlediği ve 6'ncısı gerçekleştirilen etkinliğin onur konuğu İstanbul Üsküdar Belediye Başkanı, Gemi İnşa Yüksek Mühendisi Sinem Dedetaş oldu.

Moderatörlüğünü DEFMED Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Aylin Kurtulan’ın üstlendiği ve açılış konuşmasını DEFMED Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İbik yaptı.Etkinlikte Sinem Dedetaş’ın yanı sıra İzmir Deniz Nakliyecileri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı, İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi YK Üyesi ve MSC Gemi Acenteliği Resmi İşler Koordinatörü Şükriye Vardar; UTİKAD Türkiye Kadın Odak Grubu Başkanı, FMS Ege ve Akdeniz Bölge Müdürü Aslı Malay Tuncer; WISTA Türkiye Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Gemi Brokerleri Derneği YK üyesi ve Aqua Chartering & Trading’in Kurucusu Melike Aysu Gürgan; Yang Ming Gemi Acenteliği Genel Müdür Yardımcısı, Deniz Nakliyecileri Derneği YK Üyesi Didem Ünlü; Locton Omni Sigorta ve Reasürans Brokerlik Hizmetleri Ltd. Sti. Genel Müdürü Ülkem Gürdeniz; Virgin Cruises Güverte Zabiti Hande İpek Yamanel; Cevdet İnci Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ece Elbirlik Ürkmez konuşmaları ile geceye renk kattı.

Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Kurucu Dekanı Prof. Dr. Güldem Cerit’in gönderdiği telgraf mesajı dinleyiciler tarafından yoğun alkış aldı.

Konuşmalarını tamamlamalarının ardından konuklar, günün anısına hazırlanmış plaketlerini DEFMED geçmiş dönem Yönetim Kurulu Başkanı Orçun Erbayraktar’ın elinden aldı.

DEFMED Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İbik, yoğun programına rağmen denizci meslektaşlarını yalnız bırakmayarak geceye katılan Sinem Dedetaş’a Osmanlı dönemine ait 1922 yılı yayım tarihli, dönemin Üsküdar Şehir Planını gösteren özel bir harita hediye etti.   

Gecenin gerçekleştirilmesinde katkıda bulunan destekçi kuruluşlara ise plaketlerini, DEFMED yönetim kurulu üyeleri sundu.

Geceye Movers altın sponsor; Catlog Lojistik, Deniz Nakliyecileri Derneği, Lockton Omni Sigorta, MARE Group gümüş sponsor; Arges Lojistik, Denholm Good Logistics, Kuzey Sigorta, Maxlog, Mesco, Tceege, Thor Marine SA bronz sponsor olarak destek verdi. Etkinliğin lojistik ve teknik tedarik sponsorları ise JMS, Kınay, Maskot Shipping, Western Anatolıa Trade Forum Yönetimi ve Yeni Marmara Denizcilik oldu.

Ayrıca etkinlikte, Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi öğrencisi, Üniversite Denizcilik Öğrenci Topluluğu eski başkanı Ruken İpek’e görevi boyunca denizin incilerine göstermiş olduğu emekleri nedeniyle teşekkür hediyesi verildi.

Programın ikinci bölümünde ise misafirler, palmiyeli bahçede hazırlanan geniş ikramlı kokteyl alanına davet edilerek eğlenceli bir gece yaşadılar.  DJ performans, perküsyon ve trompet eşliğinde başlayan akşam, dans gösterisi ile devam etti.

DEFMED 3000’den fazla mezunuyla dünyanın her yerinde büyük bir bölümü denizcilik sektöründe hizmet veren ve üyelerinin neredeyse yarısı kadınlardan oluşan geniş bir aileyi temsil ediyor. DEFMED’in tescilli bir markası olan Denizin İncileri adına düzenlenen etkinlik 2019 yılından beri Uluslararası Denizci Kadınlar Günü vesilesi ile düzenli olarak her yıl mayıs ayında gerçekleştiriliyor. 

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi