KOSDER’in geleneksel iftar yemeği İstanbul Marriott Hotel Asia’da gerçekleşti.

İftar yemeğine İstanbul Vali Yardımcısı Şevket Atlı, Türk P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker, Gemi Brokerleri Derneği Başkanı İsmail Şahin, WİSTA Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Suzan Atasoy, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu ve DEFMED Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İbik ile denizcilik sektöründen çok sayıda isim katıldı.

KOSDER Başkanı Hakan Çendik iftar yemeğinde yaptığı konuşmasına “Kalplerimizde ve ruhlarımızda oluşturduğu manevi huzurla birlikte ve beraberliğimizi perçinleyen Ramazan ayında sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz” sözleriyle başladı.

Hakan Çendik

Çendik, “Bu önemli günü bizler için anlamlı kılan başka bir husus da, dünyanın gıptayla baktığı, Türk milletinin büyük bir kardeşlik örneği göstererek destan yazdığı Çanakkale Zaferinin yıl dönümü” ifadelerini kullandı.

“Başta Türk alemi olmak üzere bütün dünya tarihini değiştiren bu zafer, vatansever Türk halkının Kurtuluş Savaşı meşalesini yakmasına zemin hazırlamıştır” diyen Çendik, Çanakkale Zaferi’nin "250 bin vatan evladı ile Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün yüksek öngörüsü ve askeri dehasıyla" kazanıldığını kaydetti.

KOSDER Başkanı, “Bu vesileyle Çanakkale Zaferi’nin 109. yıl dönümünde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere kanlarıyla bu toprakları vatan yapan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi sonsuz şükranla anıyoruz” dedi.

Çendik, Ramazan ayında Filistin başta olmak üzere dünyanın tüm coğrafyalarında barışın tesis edilmesini dilediğini söyledi.

Konuşmasında 6 Şubat 2023’te 11 ilde yıkıma neden olan ve 50 binden fazla yurttaşın yaşamını yitirdiği depreme de yer veren Hakan Çendik, iftar için ayırdıkları bütçeyi deprem bölgesine yardım olarak gönderdiklerini kaydetti.

Denizci öğrencilere burs desteği sağlayacaklarını söyleyen KOSDER Başkanı, “Sektörden kazandığımızı sektöre harcamaya devam ediyoruz” diye konuştu.

Kosder Başkanı Çendik’in ardından tarihçi yazar Talha Uğurluel kürsüye geldi.

Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği’nden ‘Aliağa’ açıklaması Gemi Geri Dönüşüm Sanayicileri Derneği’nden ‘Aliağa’ açıklaması

Uğurluel, Çanakkale Zaferi’ne giden yolu çarpıcı detaylarıyla anlattı.


Talha Uğurluel

Özlem Çoban/7DENİZ

Editör: Haber Merkezi