DEFMED’in geleneksel yeni yıl yemeği 16 Aralık Cumartesi günü mezunları ve denizci dostlarını bir araya getirdi.

Yoğun katılımın olduğu geceye D.E.Ü. Denizcilik Fakültesi dekanı Prof. Dr. Şermin Açık Çınar, Rektör yardımcısı Prof. Dr. Esra Bukova Güzel, İMEAK İzmir Şube Başkanı Yusuf Öztürk, Aliağa DTO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ufuk Yıldırım ve denizcilik STK temsilcileri katıldı. 

Geleneksel hale gelen yeni yıl yemeğinde mezunlar ve öğrenciler bir arada keyifli bir gece geçirdiler. Mezunlar eski anılarını ve birlikte geçirdikleri günleri anarak hatıra fotoğrafları çektirdiler.

Gecede yeni başkan Bülent İbik bir konuşma yaptı. Başkan İbik konuşmasında, DEFMED ruhunda birbirinden güzel insanlar olduğunu belirterek, “Umudu yeşertenden, umudun yeşerttiği nice güzel insanlar… Her yeni mezunumuzla yeni umutlar yeşertmek ve her zaman sevginin hâkim olduğu bir anlayışla, her daim ‘birlikten kuvvet doğar’ düsturu ve anlayışının tezahürü olarak siz-biz değil, birlik içinde denizci bir ülke için ‘biz olmak zorundayız’ mottosu var” ifadelerini kullandı.

Mudanya açıklarında 3 gün önce karaya oturan gemi kurtarıldı Mudanya açıklarında 3 gün önce karaya oturan gemi kurtarıldı

Mezun olduğundan bu yana yaşadığı sıkıntıları meslektaşlarının desteğiyle aştığını belirten İbik, “2003 senesi askerden döndüm yeni başladım işe. Ekonomik kaygılar daha farklı. Yine bir yemek düzenleniyor ama katılamıyorum. O dönemde iş yerindeki ağabeyim masrafları karşıladı. Bunu kim yapar? Ağabey yapar, kardeş yapar” dedi.

“Öğrencilere burs vereceğiz. İhtiyaç sahibi var. Hemen hesap numarası verdiler” diyen Başkan İbik, mezunlar arasındaki dayanışma ruhuna dikkat çekti.

Başkan İbik konuşmasının sonunda, “Cumhuriyetin 100. yılındayız. Bu derneği emanet aldığımızda bize bir şey öğrettiler” diyerek şunları söyledi: “Mümkün olduğunca siyasetten uzak duracağız. Mümkün olduğunca ticareti derneğimize yansıtmayacağız. Tek bir rotamız var: Ulu önder Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyet.”

Konuşmanın ardından etkinliğe sponsor olan firmalara plaketleri verildi.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi