Columbia Group, Wyndham Grand İstanbul Kalamış Marina Otel’de düzenlediği kokteyl ile İstanbul’da ofis açacağını duyurdu. Columbia Group Türkiye temsilcisi Kaptan Özgür Doğan Güneş temsilciliğini yapacağı Türkiye ofisinin yanı sıra İtalya ve Almanya ofislerinden Xanthos Kyriakou ve Johann Meyer tarafından desteklenecek. 

İstanbul ofisinde, teknik ve mürettebat yönetimi hizmetlerinin yanı sıra, Columbia Group’un denizcilik hizmetlerini geniş yelpazede sunacak. CSM Türkiye, eğitim, sunum ve yeni inşa danışmanlığına ek olarak Performans Optimizasyon Kontrol Odası (POCR) aracılığıyla temel gemi dijitalleştirme ve optimizasyon hizmetleri de verecek. Ayrıca yeni ofis, Türkiye'de lüks süper yat ve gemi yolculuğu yönetiminin sektörlerine yayılması için bir sıçrama tahtası görevi görecek.

UPT aracılığıyla tanker havuzu yönetimi, One Care aracılığıyla ruh sağlığı ve mürettebat refahı hizmetleri de sunulurken, Columbia Finance Türkiye pazarındaki paydaşlara gerekli proje sermayesini sağlayabilir.

CSM Türkiye, Türk mal sahipleriyle bir dizi şirket içi ortak girişim fırsatlarını keşfedecek ve Türk pazarına Filipinli, Hintli, Doğu Avrupalı, Vietnamlı, Endonezyalı, Çinlilerin tedarik ve yönetimini içerecek birinci sınıf ekip yönetimi hizmetleri sunacak.

Hedef beraber büyümek

Türkiye pazarı için gemi yönetim modelinin önemine ilişkin konuşan Columbia Group Başkanı ve CEO'su Mark O'Neil, CSM Türkiye'nin müşteriler ve ortaklar ile birlikte çalışmayı planladığını ve Columbia Group hizmetleri ile büyümeye destekleyeceklerini söyledi. O’Neil, Türkiye'nin gemi yapımından açık deniz işletmeciliğine ve inşaattan kruvaziyer sektörüne, süper yatlardan özel jetlere kadar bir dizi heyecan verici fırsat sunduğunu ve bunların hepsinin Columbia'nın sunduğu hizmetlerden yararlanabileceğini söyledi.

Abdülvahit Şimşek, sektördeki yolculuğunu TEDx'te anlattı Abdülvahit Şimşek, sektördeki yolculuğunu TEDx'te anlattı

‘Önemli olan işlerin büyütülmesidir’

Türk denizcilerle gemilerin yönetilmesi, inşa edilmesi konusunda ilişki geliştirmek istediklerini dile getiren O’Neil, “Süper yat endüstrisini nasıl yöneteceğiniz, işleteceğiniz ve yatırım yapacağınız konusunda size tavsiyelerde bulunmak istiyoruz. Türkiye'de kruvaziyer piyasası varsa gelin görüşelim. O pazara yatırım yapacağız, o gemilere yatırım yapacağız. Bu alanlara yatırım yapmaya hazırız. Önemli olan Türkiye'ye nasıl yatırım yapacağımız, işlerimizi nasıl büyütebileceğimizdir” dedi.

Columbia ile Türkiye’nin ilişkilerinin geliştirilmesi konusunda kararlı olduklarını ifade eden O’Neil, Türk denizcilik üniversiteleriyle Türk öğrencilere Columbia bursları verme konusunda görüştüğünü vurguladı.

7DENİZ
 

Editör: Haber Merkezi