Alman gemilerindeki kadınların oranı artıyor Alman gemilerindeki kadınların oranı artıyor

Olimpiyat ateşi, ilk kez 1896 yılında denize indirilen üç direkli tarihi Fransız gemisi Bellem ile Yunanistan'dan Fransa'ya doğru yola çıktı.

Bu vesileyle gemi, 5 Mayıs'tan itibaren Fos-sur-Mer'de gerçekleştirilecek bir operasyonla 15.000 konteynerinin üzerindeki Paris 2024 logosunu ortaya çıkarıyor.

Eylül 2022'de Fransız birinci sicil bayrağı altında inşa edilen ve ana limanı Marsilya-Fos olan CMA CGM Greenland, Asya ve Akdeniz arasında konuşlandırılan beş adet 15.000 TEU'luk gemi serisinin bir parçası.

366 metre uzunluğa ve 51 metre genişliğe sahip olan CMA CGM Greenland ve kardeş gemileri - CMA CGM Patagonia, CMA CGM Kimberley, CMA CGM Everglade ve CMA CGM Galapagos - adını çevre açısından hassas doğal bölgelerden alıyor.

WinGD motorları ve gövdesinde GTT Mark III LNG tankıyla donatılan CMA CGM Greenland'in "CMA CGM Grubu ve çalışanlarının Olimpiyat Ateşi'nin Fransa'nın denizaşırı bölgeleri ve Korsika'daki yolculuğu için gerekli ekipmanı taşıma taahhüdünü" somutlaştırdığı belirtiliyor.

Paris 2024 Olimpiyat ve Paralimpik Oyunlarının resmi lojistik ortağı olan CMA CGM ve yan kuruluşu CEVA Logistics, Yunanistan'ın Pire limanından ekipmanların deniz yoluyla taşınmasını gerçekleştiriyor. Le Havre'a varışının ardından bu ekipmanlar Paris bölgesinde depolanacak ve 20 metrelik konteynerlerle Korsika, Fransız Guyanası, Reunion, Tahiti, Guadeloupe ve Martinik'e kademeli olarak nakledilecek.

Konuyla ilgili olarak CMA CGM ve Bpifrance geçtiğimiz günlerde Fransız denizcilik sektöründe enerji dönüşümünü hızlandırmaya adanmış 200 milyon euroluk bir fon başlattı. Girişim, balıkçılık, yolcu taşımacılığı, deniz taşımacılığı, teknecilik, limanlar ve terminaller gibi farklı segmentlerdeki Fransız sanayi, denizcilik ve liman oyuncuları tarafından yürütülen dekarbonizasyon projelerinin finanse edilmesini mümkün kılacak.

Editör: Haber Merkezi