Türkiye’de yabancı bayraklı bir gemiyi işleten ilk firma olan CamelotMaritime, ülke ekonomisine katkı sunmaya devam ediyor. Hem ülke tanıtımına hem de liman şehirlerinin gelişmesine katkıda bulunan CamelotMaritime’da hedef, Türkiye’nin Cruise turizmindeki cazibesini dünyaya duyurabilmek.

Türkiye ekonomisine milyon dolarlar kazandırdık

Ticaret ve alışveriş merkezi İstanbul başta olmak üzere İzmir, Trabzon, Amasra, Sinop, Ordu gibi lokasyonlara turist getirdiklerini ve buralara çok önemli ekonomik katkılarda bulunduklarını ifade eden CamelotMaritime Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Emrah Yılmaz Çavuşoğlu, “Uğradığımız limanlarda yerel esnaflar adeta yolumuzu gözlüyor. Yine ülkemizde hizmet eden teknik servislerde dahil olmak üzere Türkiye ekonomisine milyon dolarlar kazandırdık diyebiliriz” söyledi.

Cruise gemisi uğramayan şehirler uğrak limanlarımız oldu

“CamelotMaritime olarak Türkiye’de daha önce limanlarına cruise gemisi uğramayan şehirlerin limanlarını uğrak limanlarımız haline getirdik.Bu şehirlerin mikro ekonomilerine katkıda bulunduk. Yerel yönetimleri bu konuda cesaretlendirdik” diyen Çavuşoğlu, “CamelotMaritime Türkiye’de bir ilki yapıyor. Yabancı sermayeli bir Cruise gemisini Türkiye’de işleten bir firmayız.Ülkemizde cruise turizmi yeni yeni canlanması nedeni ile bu gemilerde istihdamı sağlayarak dünya denizlerine personel yetiştirmeye de devam ediyoruz. Denizde her personel aslında ülkemizin bir temsilcisi oluyor.Bu bilinçte insanlaryetiştiriyoruz.Eğitimlerini verip gemimizde ve ofisimizde istihdamlar sağlıyoruz” dedi.

Cruise işletmeciliğinde Türkiye'deki rakiplerimizin çok ilerisindeyiz

Firma olarak dünyadaki önemli kruvaziyer filolarını yönetme hedefinde olduklarını aktaran Kaptan Emrah Yılmaz Çavuşoğlu, “Filo yönetiminin temeli işletmenize ve işletmeniz altındaki gemilere uygun işletme sisteminden geçiyor. CamelotMaritime olarak şu anda cruise işletmeciliği konusunda Türkiye’deki diğer rakiplerimizin çok ilerisinde olduğumuzu söyleyebilirim. Biz, kurduğumuz sistemi özel yazılımların içeresine dahil ettik, kendimizi bu anlamda da geliştirdik. Gemilerimizin bütün yönetimini akıllı sistem üzerinden takip edebiliyoruz. Küresel elektronik ve teknolojik gelişimleri takip ediyor olacağız” ifadesini kullandı.

Yunanistan kapıda vize uygulamasına 5 adayı daha ekledi Yunanistan kapıda vize uygulamasına 5 adayı daha ekledi

Üniversitelerle iş birliğimiz sürüyor

Denizci gençlerin yetişmesini firma olarak misyon edindiklerini vurgulayan Çavuşoğlu, “Üniversitelerimiz bizim geleceğimiz. Bizim beyin takımımız… Üniversitelerden okulu bitirmek üzere olan kişilere staj imkânı sağlıyoruz.Ofisimizde kendilerini geliştirmeleri ve işi öğrenmeleri için imkân sağlıyoruz.Daha sonra okullarını bitirdikten sonra tam anlamıyla çalışma fırsatı veriyoruz” dedi. Tüm sektörlerde olduğu gibi denizcilik alanında da kalifiye çalışan probleminin had safhada olduğu bilgisini veren Çavuşoğlu şu değerlendirmelerde bulundu: “Cruise turizmi ülkemizde yeni yeni başlayan ve gelişmekte olan bir sektör. Biz bu sektörde daha önce bulunmuş insanlar ile çalışıyoruz.Aramıza yeni insanlar alarak da profesyonel kadromuzla birlikte yeni katılan arkadaşlarımızı eğitiyoruz. Böylelikle kendi iş modelimize göre personelimizi kendimiz yetiştiriyoruz.Tüm bunların haricinde; multi tip gemi işleten bir firma olma yolundaki çalışmalarımız devam ediyor. Çok yakında işletmemize katılacak yeni gemimizi duyurarak, Türkiye ekonomisine bambaşka bir sektörde katkı sağlayacağımızı müjdeleyeceğiz.”

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi