Denizcilik sektörüne yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren CamelotMaritime, ilklerin firması olmaya devam ediyor.

Vietnam’dan aldığı Japon yapısı Lady Roxanaisimli gemi ile LPG tanker işletecek olan Camelot Maritime, cruise gemisi ve LPG tanker işleten firma olarak Türkiye de bir ilki gerçekleştirdi. Camelot Maritime Yönetim Kurulu Başkanı Emrah Yılmaz Çavuşoğlu, “Ekibimize ve tecrübelerimize güveniyoruz. Bu sebeple işletemeyeceğimiz gemi yok. Farklı tiplerde gemi işleten firma olarak yolumuza devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde bambaşka tip 2 veya 3 geminin işletmesinde CamelotMaritime’ı göreceksiniz. Herkesi şaşırtmaya ve ilklere imza atmaya devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’de yabancı sahipli bircruisegemisini işleten ilk firma olan CamelotMaritime, ülke ekonomisine katkı sunmanın yanısırailklere imza atmaya devam ediyor. CamelotMaritime, nisan ayının ikinci yarısında işletmesine aldığı LadyRoxanaisimli gemi ile cruise gemisi ve LPG tanker işleten firma olarak yine Türkiye de bir ilki gerçekleştirmiş oldu.

Yatırım odaklı büyüyeceğiz

Önemli yatırımlarla Türkiye ekonomisine katkı sunduklarını ve yatırım odaklı büyümeyi hedeflediklerini söyleyen CamelotMaritime Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Kaptan Emrah Yılmaz, “Türkiye, denizcilik açısından çok önemli avantajlara sahip. Biz de bu avantajları kullanarak yatırım odaklı çalışmalara imza atacağız. Yatırım yapmamız işsizliğin azalması demektir. Bizim yatırım yapmamız, genç denizcilerin sahaya çıkması demektir” ifadesinikullandı.

Cruise gemisi LPG tanker işletecek bir ilke imza attık

CamelotMaritime’ın yeni aldığı Lady Roxana Gemisi, 5.000DWT’lik bir LPG gemisidir. Geminin, Vietnam DungQuatLimanı’nda 13 nisan tarihinde teslim alındığı bilgisini veren Çavuşoğlu, “1995 yılında Japonya’da suya indirilen Lady Roxana Gemisi nisan ayının sonuna yaklaştığımız bugünlerde demir alarak Türkiye’ye doğru yola çıktı.Bu geminin işletmemize girişi ile cruise gemisi ve LPG tanker işleten firma olarak yine Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmiş olduk” dedi.

Ekibimize ve tecrübemize güveniyoruz, işletemeyeceğimiz gemi yok

Aliağa elleçlemede yine 1. sırada Aliağa elleçlemede yine 1. sırada

CamelotMaritime’da denizcilik alanında çok önemli bir know how olduğunun özenle altını çizen Kaptan Çavuşoğlu, “Ekibimize ve tecrübelerimize güveniyoruz.Bu sebeple işletemeyeceğimiz gemi yok.Farklı tiplerde gemi işleten firma olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi. Türkiye deniz sektörünün önümüzdeki son 10 yıl içerisinde daha da gelişeceğini belirten Çavuşoğlu, Türk firmalarının yatırım odaklı çalışmalarla bu gelişimde öncü olacağını da belirtti.

Bambaşka tip 2 veya 3 gemi bünyemize katılacak

CamelotMaritime’ın yatırım odaklı çalışmalarını son derece büyük bir disiplin ile sürdürdüğünü söyleyen Çavuşoğlu son olarak şu bilgileri verdi: “Önümüzdeki dönem için yine bambaşka tip 2 veya 3 geminin işletme bünyemize katılması için çalışmalarımız devam ediyor. Herkesi şaşırtmaya ve ilklere imza atmaya devam edeceğiz...”

7DENİZ