Nakliye şirketi Williams Brazil'den yapılan açıklamaya göre, Brezilya'nın kuzeydoğusundaki Recife Limanı'nda bulunan şeker terminalinde bir gemi yükleyicisinin kaza yapması sonucu yükleme işlemleri askıya alındı.

Hindistan ve İran liman işletmesi için anlaştı, ABD'den 'yaptırım' uyarısı geldi Hindistan ve İran liman işletmesi için anlaştı, ABD'den 'yaptırım' uyarısı geldi

Şirket, gemi yükleyicinin çöktüğünü ve makinenin bir parçasının ham şeker yüklemek için limana yanaşan bir geminin kargo ambarının içine düştüğünü söyledi.

Recife Limanı basın servisi kazayı doğrularken, kimsenin yaralanmadığını da sözlerine ekledi.

Liman, uzmanların durumu değerlendirdiğini ve onarım için henüz bir zaman dilimi olmadığını açıkladı. Kaza yapan gemi yükleyicinin, şeker endüstrisi derneği Sindacucar tarafından yönetilen terminaldeki tek gemi yükleyici olduğu belirtildi.

Recife Brezilya'da önemli bir emtia limanı değil, ancak yılın bazı aylarında düzenli olarak şeker sevkiyatı yapılıyor.

Liman sırası bilgilerine göre, şu anda limanda 71.000 metrik ton ham şeker yüklemek için bekleyen üç gemi bulunuyor. Williams, şeker alıcılarının Louis Dreyfus, Tate & Lyle ve ASR olduğunu ve varış noktalarının Amerika Birleşik Devletleri ve Portekiz olduğunu söyledi.

Liman, halihazırda limana yanaşmış olan geminin yüklemesini tamamlamanın yollarını ve başka bir geminin yüklenmesi için alternatifleri değerlendirdiğini bildirdi.

Editör: Haber Merkezi