Ardahan'da nehir taştı, ova göle döndü Ardahan'da nehir taştı, ova göle döndü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, 14'üncü Büyükelçiler Konferansı’nın resmi açılış töreninde konuştu. Tahıl koridoru anlaşmasına ilişkin açıklamalarda bulunan Fidan, "Ukrayna savaşının sona erdirilmesi için çalışmayı sürdüreceğiz. Dünya üzerinde her haneye etki eden tahıl krizinin çözülmesi için çabamızı sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı. 

Ukrayna savaşının sona erdirilmesi için çalışmayı sürdüreceğiz. Dünya üzerinde her haneye etki eden tahıl krizinin çözülmesi için çabamızı sürdüreceğiz. Karadeniz'de sükûnetin sağlanması temel önceliğimiz olacaktır. Karadeniz tahıl girişiminin yeniden canlandırılması için bütün taraflarla temaslarımızı sürdüreceğiz. Bunu yapabilen tek ülke Türkiye’dir.

'Yunanistan'dan samimiyet bekliyoruz'

Ege ve Doğu Akdeniz'de çıkarlarımızı hassasiyetle korumaya devam edeceğiz. Yunanistan ile pozitif atmosferin devamı için uğraşacağız. Yunanistan'dan, Ege'de bizimle aynı samimiyeti bekliyoruz. Milli davamız Kıbrıs konusunda duruşumuz açıktır. Filistin'de çözüm mutlaka iki devletli olmalıdır. Bu vizyona zarar veren her türlü harekete karşı duracağız.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi