Birleşik Arap Emirlikleri, Kamerun bayrağını hakkında belirsiz bir görüşe sahip olduğu, giderek büyüyen bayrak devletleri listesine ekledi. Kamerun bandıralı gemiler Uluslararası Klas Kuruluşları Birliği (IACS) üyesi bir kuruluş ya da Emirates klas kuruluşu Tasneef tarafından klaslanmadığı sürece Emirlik sularına giremeyecek ve yerel denizcilik hizmeti sağlayıcılarına kara listeye alınan bu gemilerle herhangi bir işlem yapmamaları söylenecek.

Kamerun bayrağı da Paris Liman Devleti Kontrolü Mutabakat Zaptı tarafından kara listeye alındı.

Fransız brokerler tarafından gri tanker filosu olarak adlandırılan gemilere ilişkin yapılan son değerlendirmeye göre bu gemilerin sayısı 675 adet olup küresel tanker filosunun %7,4'üne denk gelmektedir.

BRS son haftalık tanker raporunda, "Bu gemilerin ortalama yaşının 21, sertifikasyon ve sigortalarının ise şeffaf olmadığını göz önünde bulundurduğumuzda, bu tankerlerin çevresel ve düzenleyici açıdan en endişe verici tankerler olduğunu düşünüyoruz" dedi.

Bölgenin en sağlam ve teknolojik limanı Karadeniz Ereğli’ye yapılıyor Bölgenin en sağlam ve teknolojik limanı Karadeniz Ereğli’ye yapılıyor

BAE'nin kara listesinde yer alan diğer bayrak devletleri arasında Arnavutluk, Belize, Kuzey Kore, Sao Tome ve Principe, Tonga, Kongo, Ekvator Ginesi ve Tanzanya bulunuyor.

Editör: Haber Merkezi