Yüzlerce gönüllü, Ayvalık Belediyesi, Kent Konseyi, Tema Ayvalık, Cunda Deniz Yolcu Taşıma Kooperatifi, Yelken Kulübü’nün yelkencileri, Kratos’un kürekçileri, Cunda Windsörf’ün sörfçüleriyle Ayvalık’ın adalarına yüzlerce gönüllüyle, onlarca tekne ile çıkarma yapıldı.

Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, "Tertemiz adalar için seferber olduk Ayvalık’ımızın cennet adalarına çıktık, hepimizin “bir” dünyası var dedik ve adalarımızı dip köşe temizledik” dedi. Altı saat süren temizlik sonucu yaklaşık 3 ton çöp 7 mülteci botu enkazı toplandı.

Pınar, Yellice, Taşlıada, Kara ada, Büyükmaden, Küçükmaden, Güneş Adası ve Yumurta Ada’da yapılan temizliğin ardından, plastik, naylon torbalar, cam atıkları, pet şişeler ve mültecilerden geriye kalan 7 adet bot enkazı teknelere alınarak Cunda (Alibey) Adası’na getirildi ve kamyonlara yüklenerek geri dönüşüm yapılmak üzere götürüldü.

Beylikdüzü marinada tekne ile bot çarpıştı: 1 kişi hayatını kaybetti Beylikdüzü marinada tekne ile bot çarpıştı: 1 kişi hayatını kaybetti

Adalardan çıkan tonlarca çöpün herkesi üzüntüye boğduğunu belirten Başkan Ergin, "Denizlerimizi, adalarımızı, cennet Ayvalık’ımızın her noktasını birlikte temiz tutalım. Başka Ayvalık yok" dedi.

Editör: Haber Merkezi