"TYBA Yacht Charter Show, yatçılık takvimlerindeki yerini perçinledi" "TYBA Yacht Charter Show, yatçılık takvimlerindeki yerini perçinledi"

Ayden Marine, 23.90 m boyunda ve 8 metre genişliğinde yeni tip gezinti ve eğlence gemisi teknesi Ay Yıldız’ı suyla buluşturdu. Yapımı bir senede tamamlanan Ay Yıldız, İstanbul Boğazı’nda turizm ve eğlenceye hizmet edecek.

Ay Yıdız’ın dış görüntüsü modern ve orijinal tasarımıyla oldukça dikkat çekici. İç mekanlar, renkli ve kullanım amacına uygun olarak sıcak bir şekilde dekore edilmiş. Çelikten inşa edilen 130 kişi kapasiteli tekne, ergonomik ve ağırlayacağı misafirlerine oldukça fonksiyonel kullanım alanları sunuyor.

Trabzon’da inşa edilen Ay Yıldız’ın tekne ve yakıt harcama performansının verimliliğine dikkat çeken Ayden Marine Genel Müdürü Ayçın Özsakabaşı "İstanbul Boğazı’ndaki standart gezi tipi teknelerin çağa ayak uydurarak modernleşmesi gerekiyor. Bu vizyona öncülük etme fikrinden yola çıkarak Ay Yıldız’ı inşa etmeye başladık. Çelik malzeme ile böyle bir tekne üretmenin zorluklarının yanında, özverili ve yetenekli bir mühendislik çalışmasıyla bugün bunu başarmış olmaktan mutluyuz."

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi