Balıkçılığın Renkli Dünyası: Başlangıçtan Uzmanlığa Balıkçılığın Renkli Dünyası: Başlangıçtan Uzmanlığa

Antalya'da fırtına nedeniyle ortaya çıkan dev dalgalar bir çupra üretim çiftliğine zarar verdi. Çiftlikten kaçan balıkları yakalamak isteyenler sahillere akın etti.

Turizm kenti Antalya’da geçtiğimiz hafta içi etkili olan sağanak yağış ve fırtınanın ardından Antalya Körfezi açıklarındaki çupra üretim çiftliği zarar gördü. Çiftlikteki on binlerce balık serbest kalırken, bunu fırsat bilenler ise oltalarını alarak sahile akın etti. Kentin Konyaaltı, Kemer ve Kumluca ilçelerindeki kıyılara akın eden amatör balıkçılar binlerce çupra yakaladı. Balıklara ait görsellerin sosyal medya hesaplarında paylaşılmasının ardından bugünde yüzlerce amatör balıkçı yine sahili doldurdu. Denize açılan balıkçıların ağları da çupralarla doldu taştı.

'Balık çoğaldı'

Emekli Hasan Uysal, “Fırtınada balık kafesleri patlayınca bayağı bir balık çoğaldı. Dün çok tuttuk, bugünde bekliyoruz. Umudumuzu kaybetmedik. Amatör ve profesyonel balıkçıların hepsi burada. Amacımız çiftlik kaçkını çupraları yakalamak” diye konuştu.

'Ağızdan ağıza yayıldı'

Sahilde balık tutan Eşref Bardak, “ Milletin ağızdan ağıza konuşmasıyla, ‘fırtınada çiftlik patlamış’. Dün çok bolluk vardı, bugün biraz az. Ama bazı noktalarda yine var bugünde. Balık geziyor. Dün çok kalabalıktı, ama bugünde çok amatör balıkçı var” dedi.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi