Veri ve analiz şirketi Russell Group'a göre Almanya'nın beş önemli limanındaki grevler nedeniyle yaşanacak ticari kayıp 6 milyar dolar civarında olacak. 

Panama Bayrak Sicili beklentileri aştı Panama Bayrak Sicili beklentileri aştı

Russell's ALPS Marine tarafından yapılan analize göre bu 6 milyar doların 399 milyon doları (313 milyon sterlin) otomobil ve insan taşıyıcıları, 129 milyon doları (101 milyon sterlin) mal taşıma araçları ve 717 milyon doları (559 milyon sterlin) eczacılık ürünleri gibi emtialar grevler nedeniyle sekteye uğradı.  

Hamburg, Bremerhaven, Bremen, Brake ve Emden'deki grevler sendikalar ve işverenler arasındaki görüşmelerin tıkanması nedeniyle yapıldı.

Russell'ın ALPS Marine analizine göre Bremerhaven, bu limandan yılda 67,32 milyar doların (52,71 milyar sterlin) üzerinde ithalat ve ihracatın yapıldığı, otomobil ve insan taşıyıcıları için dünyanın ana merkezlerinden biri.

Russell Group Genel Müdürü Suki Basi şunları söyledi: "Sendikalar ve çalışanlar arasındaki görüşmelerin durması eninde sonunda üretim hatlarının durmasıyla sonuçlanıyor. Bu, müzakerelere katılan çeşitli tarafların çözmesi gereken bir konudur, ancak bu tür olaylar meydana geldiğinde, dalgalanma etkisi üreticilerden limanlara, lojistikçilere ve nihayetinde tüketicilere ve teminat sağlayan sigortacılara kadar tedarik zincirindeki diğer birçok halkaya dokunur.

Sonuç, iş esnekliği ve uzun vadeli sürdürülebilirlik elde etmek için giderek daha ayrıntılı bir düzeyde izlenmesi gereken pek çok düzeyde iş kesintisi olaylarıdır."

Editör: Haber Merkezi