Çin Sahil Güvenliğinden Filipinler botlarına balta ve bıçakla saldırı Çin Sahil Güvenliğinden Filipinler botlarına balta ve bıçakla saldırı

ABD Sahil Güvenlik Sektörü Güneydoğu Alaska Komuta Merkezi, geçtiğimiz çarşamba günü sabah saatlerinde telsizden bir kişinin suda olduğunu bildiren bir yardım çağrısı aldı.

58 metrelik bir balıkçı teknesi 20 metrelik bir kayıkla çatıştı, kayıktan bir kişi suya düştü ve olay yerindeki iyi niyetli Samiriyeliler tarafından kurtarıldı.

ABD Sahil Güvenliği ve olay yerindeki ortak kuruluşlar ikinci kişiyi aramaya başladı. Arama çalışmalarına Sahil Güvenlik Hava İstasyonu Sitka, Wrangell Arama Kurtarma, Petersburg Arama Kurtarma, Sahil Güvenlik Cutter Elderberry (WLI-65401), Sahil Güvenlik Cutter Douglas Denman (WPC-1149), Alaska Eyalet Polisleri ve çok sayıda gönüllü katıldı.

Saatler süren arama çalışmalarının ardından Petersburg Arama Kurtarma dalgıçları batık geminin içinde hayatını kaybeden kişiyi buldu.

Güneydoğu Alaska Sektörü Arama ve Kurtarma Görevi Koordinatörü Sahil Güvenlik Teğmeni Katy Coppola, "Bu korkunç trajediden etkilenenlere en içten taziyelerimizi sunuyoruz. Şu anda aile üyelerine düşüncelerimizi ve desteğimizi gönderiyoruz ve bu vakadaki yardımları için ortak kurumlarımıza ve iyi Samiriyelilere teşekkür ediyoruz" dedi.

Editör: Haber Merkezi