EPA iki ayrı finansman fırsatı bildirimi yayınlıyor. Birincisi, yaklaşık 2,8 milyar dolarlık sıfır emisyonlu teknoloji dağıtım yarışması, ABD limanlarındaki mobil kaynak emisyonlarını azaltmak için sıfır emisyonlu liman ekipmanlarını ve altyapısını doğrudan finanse edecek. Fonun uygun kullanım alanları arasında insan tarafından çalıştırılan ve bakımı yapılan sıfır emisyonlu kargo elleçleme ekipmanı, liman araçları ve diğer gemiler, elektrikli şarj ve hidrojen yakıt altyapısı ve diğer bazı teknoloji yatırımları yer alıyor.

Yaklaşık 150 milyon dolarlık bir başka iklim ve hava kalitesi planlama yarışması, ABD limanlarındaki emisyon envanterleri, strateji analizi, topluluk katılımı ve dayanıklılık önlemlerinin belirlenmesi de dahil olmak üzere iklim ve hava kalitesi planlama faaliyetlerini finanse edecek.

Başkanın uluslararası iklim politikasından sorumlu kıdemli danışmanı John Podesta, “Amerika'nın limanlarının yakınında yaşayan topluluklar nakliye, kamyon taşımacılığı ve denizcilik endüstrilerinden kaynaklanan en kötü hava kirliliğinin yükünü çekiyor” dedi. "EPA'nın bugünkü tarihi duyurusu, bu topluluklar için daha temiz ve daha sağlıklı bir geleceğe yapılan bir yatırımdır."

Geçtiğimiz yılın Kasım ayında Biden yönetimi, ABD genelinde liman geliştirme için 653 milyon dolar ayırdı; bu, Amerikan tarihinde limanlar ve su yollarına ayrılan en büyük fonun bir parçası - İki Partili Altyapı Yasası aracılığıyla yaklaşık 17 milyar dolar.

Bu ayın başlarında Biden, sahil güvenliğe limanlardaki siber güvenliği denetlemek için daha fazla yetki veren bir idari emir imzaladı ve ayrıca, üzerlerine casus yerleştirilebileceği endişesi nedeniyle ülkenin Çin yapımı liman vinçlerini Japon vinçleriyle değiştirmeye yönelik bir plan hazırladı. cihazlar. Biden, Çin vinçlerinin yerine Mitsui'nin ABD'deki bir yan kuruluşunun geçmesini sağlamak için önümüzdeki beş yıl içinde 20 milyar dolar ayırdı.

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA), sıfır emisyonlu liman ekipmanı ve altyapısını finanse etmek üzere 3 milyar dolarlık bir temiz liman programı başlattığını duyurdu.

ABD Çevre Koruma Ajansı (EPA) iki ayrı finansman fırsatı duyurusu yayınladı. İlk olarak, yaklaşık 2.8 milyar dolarlık sıfır emisyonlu teknoloji dağıtım rekabeti, ABD limanlarındaki mobil kaynak emisyonlarını azaltmak için sıfır emisyonlu liman ekipmanı ve altyapısını doğrudan finanse edecek. Uygun fon kullanımları arasında insanlar tarafından çalıştırılan ve bakımı yapılan sıfır emisyonlu kargo elleçleme ekipmanları, liman araçları ve diğer gemiler, elektrikli şarj ve hidrojen yakıt altyapısı ve diğer bazı teknoloji yatırımları yer alıyor.

Yaklaşık 150 milyon dolarlık bir iklim ve hava kalitesi planlama yarışması da ABD limanlarında emisyon envanterleri, strateji analizi, toplum katılımı ve esneklik tedbirlerinin belirlenmesi gibi iklim ve hava kalitesi planlama faaliyetlerini finanse edecek.

Filipinler'den 'Güney Çin Denizi' açıklaması Filipinler'den 'Güney Çin Denizi' açıklaması

ABD başkanının uluslararası iklim politikasından sorumlu kıdemli danışmanı John Podesta, "Amerika'nın limanlarının yakınında yaşayan topluluklar, nakliye, kamyon ve denizcilik endüstrilerinden kaynaklanan en kötü hava kirliliğinin yükünü çekmektedir. "EPA'nın bugün yaptığı tarihi duyuru, bu topluluklar için daha temiz ve sağlıklı bir geleceğe yapılan bir yatırımdır" dedi.

Geçen yıl kasım ayında Biden yönetimi ABD genelinde limanların geliştirilmesi için 653 milyon dolar ayırmıştı. Bu rakam, Amerikan tarihinde limanlara ve su yollarına ayrılan en büyük fonun bir parçası olup, Bipartisan Altyapı Yasası ile yaklaşık 17 milyar dolara ulaştı.

Bu ayın başlarında Biden, sahil güvenliğe limanlarda siber güvenliği denetlemesi için daha fazla yetki veren bir idari emir imzaladı ve casus cihazlarla donatılabilecekleri endişesiyle ülkenin Çin yapımı liman vinçlerini Japon vinçleriyle değiştirme planını uygulamaya koydu. Biden, Çin vinçlerinin Mitsui'nin bir ABD iştiraki ile değiştirilmesi için önümüzdeki beş yıl içinde 20 milyar dolar ayırdı.

Kaynak: splash247.com

Editör: Haber Merkezi