Denizcilik sektörünün 2 yılda bir gerçekleşen prestijli organizasyonu Bosphorus Ship Brokers Dinner, yurt içi ve yurt dışından 2 bin 600’den fazla davetliyi bir araya getirdi.

Gemi Brokerleri Derneği’nin (GBD) uluslararası denizcilik camiasını buluşturan etkinliği dün akşam Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapıldı.

Ev sahipliğini GBD Başkanı İsmail Şahin’in yaptığı etkinliğine Ulaştırma Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar, Büyükelçi Suat Hayri Aka, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Mustafa Bankaoğlu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran, DTO Meclis Başkanı Başaran Bayrak, DTO yönetim kurulu üyeleri, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiz Arıca, Türk Armatörler Birliği Başkanı Cihan Ergenç, Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği Başkanı Recep Düzgit, KOSDER Başkanı Hakan Çendik, Denizcilik Ekonomisi ve Lojistiği Profesörü Hercules Haralambides ile sektörden çok sayıda yerli ve yabancı isim katıldı.

Kokteyl ile başlayan etkinlikte bir araya gelen sektör temsilcileri bol bol sohbet etme imkânı buldu.

Bosphorus Ship Brokers Dinner gecesinde İsmail Şahin, Tamer Kıran ve Hercules Haralambides konuşmalar yaparak davetlileri selamladı. Konuşmaların ardından organizasyonun altın, gümüş, bronz ve dijital sponsorlarına plaketleri verildi.

“Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz”

GBD Başkanı İsmail Şahin 7DENİZ’e yaptığı açıklamada, “Bu gece için çok çalıştık. Bize destek veren üyelerimize, sponsorlarımıza, İMEAK Deniz Ticaret Odası’na teşekkür ediyoruz. Uluslararası alanda denizcilik camiasını Gemi Brokerleri Derneği olarak en iyi şekilde temsil etmek için çalışıyoruz” dedi.

Etkinliğe 2 bin 600’ün üzerinde kişinin katıldığını belirten Şahin ‘Denizcilik sektörü için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Durmuş Ünüvar: Denizciliğimizi tanıtma anlamında çok önemli bir etkinlik

Ulaştırma Bakan Yardımcısı Durmuş Ünüvar da 7DENİZ’e şu açıklamayı yaptı: “Gemi Brokerleri Derneği’nin etkinliği 2 yılda bir yapılıyor. Muhteşem bir gece. 2 bin 600’ün üzerinde katılımcı var. Yurt dışından da katılımcılar var. Türk denizciliğini ileri taşımak ve tanıtmak anlamında çok önemli bir etkinlik. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz. Her sefer daha kalabalık oluyor, katılımcı sayısı artıyor. Bu da ülkemizin denizciliğini tanıtma anlamında çok önemli.”

Bosphorus Ship Brokers Dinner etkinliği konserle sona erdi.


Tamer Kıran

Hercules Haralambides

IMO 2025 Dünya Denizcilik Günü temasını belirledi IMO 2025 Dünya Denizcilik Günü temasını belirledi

Özlem Çoban-Neval Yalvaç / 7DENİZ

Editör: Haber Merkezi