Singapur'da yangın çıkan tankerdeki petrol nakledilecek Singapur'da yangın çıkan tankerdeki petrol nakledilecek

ABD'nin en büyük enerji terminallerini içeren Teksas limanları, ABD Sahil Güvenliği'nin 5 büyük limanı yaklaşan kasırga tehdidi nedneiyle kapatma kararı aldı. Kapatma kararı, 12 saat içinde fırtına şiddetinde rüzgârların eseceği tahmininden hareketle, Sahil Güvenlik kaptanı tarafından gemilerin açık bir izin olmaksızın limana girmesini, transit geçiş yapmasını ya da limanda kalmasını yasaklayan bir tedbir olan "Zulu" koşulunun belirlenmesinin ardından geldi.

Ulusal Kasırga Merkezi, Tropik Fırtına Beryl'in bugün erken saatlerde orta Teksas kıyılarında bir kasırga olarak karaya çıkmasının beklendiğini bildirerek tehlikeli bir fırtına dalgası, ani sel ve şiddetli rüzgar uyarısında bulundu.

ABD'nin en büyük enerji limanı olan Corpus Christi Limanı, Kasırgaya Hazırlık Seviyesi 1'de (yüksek hazırlık) olduğunu açıkladı. Liman tarafından yapılan güncellemede, "Corpus Christi Limanı Acil Durum Operasyon Merkezi tamamen aktif hale getirilmiştir ve hava olayı süresince aktif kalacaktır" denildi.

Galveston Limanı'ndan şu açıklama yapıldı: "Galveston İskeleleri Beryl nedeniyle Pazartesi günü kapalı olacaktır. Pazar günü liman, liman kiracılarına ve çalışanlarına Pazartesi gününe kadar sel ve şiddetli rüzgar beklentisiyle operasyonları durdurmalarını ve tesisleri boşaltmalarını tavsiye etti."

Houston Limanı, tüm tesislerin bugün kapalı olacağını ve 9 Temmuz Salı günkü faaliyetler hakkında en geç bugün öğlen saatlerine kadar bilgi vereceğini bildirdi.

Editör: Haber Merkezi