Türk denizcilik sektörünün tek kadın kuruluşu olan Deniz Ticareti ile İştigal Eden Kadınlar Derneği (WISTA) Türkiye, Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 

WISTA Türkiye'nin Cumhuriyetin 100. kuruluş yıl dönümü mesajı şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin 100 üncü kuruluş yıldönümüne ulaşmanın, şan ve şeref destanlarıyla dolu tarihimizden aldığımız azim, cesaret ve vakarla Cumhuriyetimizin 100 üncü yılına birlikte yürümenin engin gururunu Türk Kadınları olarak yüreklerimizde hissediyoruz.  
Cumhuriyet Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde verdiği emsalsiz kahramanlık mücadelesinin, sonsuz vatan sevgisinin, asla vazgeçmeyeceğimiz bağımsızlık iradesinin ifadesidir.

Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan bugüne, bölünmez vatan toprakları üzerinde, ay yıldızlı al bayrağımızın gölgesi altında, tek millet olarak yaşama ruhunu tüm benliğimizde hissetmeye ve yaşatmaya devam edeceğiz.

Bu ülkenin fertleri olarak, atalarımızın emaneti olan bu güzel vatanı ve bağımsızlığımızı daima muhafaza etmek, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmak, biz Türk Kadınlarının; Ata’mıza, şehitlerimize ve gazilerimize minnet borcumuzdur.

IMO: Denizcilik iş gücünün sadece yüzde 29'unu kadınlar oluşturuyor IMO: Denizcilik iş gücünün sadece yüzde 29'unu kadınlar oluşturuyor

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100 üncü yıldönümü, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu devleti ve güzel vatanı bizlere miras bırakan şehitlerimizi rahmet ve şükranla yâd ediyor ediyoruz.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu olsun."

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi