Martin Petroleum'a ait bir mavna dün Galveston'da bir köprü ayağına çarparak petrolün sulara dökülmesine ve küçük bir komşu adaya giden tek yolun kapanmasına neden oldu.

ABD ve Panama Cumhuriyeti Uluslararası Uygunluk Konularında İş Birliği Yapmak İçin Güçlerini Birleştiriyor ABD ve Panama Cumhuriyeti Uluslararası Uygunluk Konularında İş Birliği Yapmak İçin Güçlerini Birleştiriyor

Galveston County Navigation District'e göre, iki mavnayı iten bir römorkör operatörü, güçlü akıntıların olduğu yüksek gelgitte mavnaların kontrolünü kaybetti.

Çarpmanın etkisiyle Galveston'u Pelican Adası'na bağlayan köprünün parçaları mavnanın üzerine yuvarlandı ve ekiplerin sızıntıyı temizleyebilmesi için su yolunun bir bölümü kapatıldı.

Pelican Adası, Galveston'daki Texas A&M Üniversitesi'ne, bir tersaneye ve sanayi tesislerine ev sahipliği yapıyor. Üniversite dün yaptığı açıklamada, "köprünün hafta sonu boyunca uzatılmış bir kesintiye uğrayacağını" gerekçe göstererek kampüsü pazar gününe kadar kapalı tutacağını bildirdi.

Havadan çekilen görüntülerde köprünün yanındaki demiryolu hattının bir bölümünün çöktüğü ve beton levhaların mavnanın üzerine yığıldığı görülüyor.

USA Today tarafından yapılan veri analizi, 2002'den bu yana ABD sularında en az 2.600 köprüye çarpma olayı meydana geldiğini gösteriyor. Bu çarpışmalardan üçü ölümle sonuçlanırken toplamda 16 kişi hayatını kaybetti.

Editör: Haber Merkezi