Posidonia Fuarı'nda 'Yeşil Denizcilik Zirvesi' Posidonia Fuarı'nda 'Yeşil Denizcilik Zirvesi'

İMEAK Deniz Ticaret Odası (DTO) Başkanı Tamer Kıran, kısa bir süre önce genel kurulunu gerçekleştirerek yeni yönetimini belirleyen Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği ziyaret etti. Ziyaret sırasında Başkan Muammer Arslantürk’ü tebrik eden Tamer Kıran sektör paydaşları olarak hep birlik içinde çalışmaya devam edileceğin belirtti. Toplantıda, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği’nin taleplerini dinleyen Kıran, ortak çalışmalar ve işbirliği sözü verdi.

Kılavuz kaptan transfer eğitimine Kıran Denizcilik ile başlanacak

Toplantının ardından Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Başkanı Muammer Arslantürk, 7deniz.net’e ziyaretle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Ziyaret sırasında gündemde olan konuların ele alındığını belirten Arslantürk, “Dernek olarak meslek komitesinde bir temsilcimizin olmasını talep ettik. Denizcilik sektörünün, kılavuzluk konusunda derneğimizin görüş ve tecrübelerinden faydalanmasını önemsiyoruz. Derneğimiz ve üyelerimizin karşılıksız olarak idareye, sivil toplum örgütlerine ve teşkilatlara vereceğimizi söyledik. Ülkemizde eksik olan kılavuzluk ile ilgili kanunun bir an önce çıkartılmasının mesleğimiz açısından büyük faydası olacağını konuştuk. Başkanımızda bu konunun önemine vurgu yaparak titizlikle ele alınacağını belirtti. Denizcilik bakanlığı konusunu ele aldık. Bu konuda çalışmaların yürütülmesine işaret ettik. Son olarak kılavuz kaptan transfer eğitiminin şirketlerde çalışan güverte personeline ve teşkilatlarda çalışan bot personeline derneğimiz tarafından verilip sertifikalandırılmasında bize yardımcı olmalarını istedik. Toplantıda Türkiye’de ilk kez gerçekleşecek olan bu eğitime Kıran Denizcilik ile başlama kararı aldık. Bu eğitimi personele protokol ile vereceğiz. Kılavuz kaptanlara verilen hizmet içi eğitimlerde derneğin yetkilendirilmesi konusunda destek talep ettik” diye konuştu.

Türk Loydu ve İTÜDEFAMED de ziyaret edildi

Öte yandan Başkan Tamer Kıran ve Başkan Yardımcısı Adnan Naiboğlu, Yönetim Kurulu üyeleri Taylan Kalkavan, Orhan Gülcek ve Ahmet Can Bozkurt’un yer aldığı heyet, genel kurulunu kısa bir süre önce gerçekleştiren Türk Loydu ve yeni seçilen yönetim ve başkan Oral Erdoğan’ı ziyaret ederek tebrik etti. Yine bir süre önce yeni yönetimini belirleyen İTÜ DEFAMED ve Ufuk Teker’e de destek ziyaretinde bulunarak tebrik etti.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi