Seyahat analiz firması ForwardKeys’e göre, savaş başladığından beri başta Orta Doğu ve tüm dünyada seyahatler iptal ediliyor. Uçak rezervasyonlarında da düşüş var.

IMO: Denizcilik iş gücünün sadece yüzde 29'unu kadınlar oluşturuyor IMO: Denizcilik iş gücünün sadece yüzde 29'unu kadınlar oluşturuyor

ForwardKeys yöneticilerinden Olivier Ponti, “Bu savaş hepimizin her gün televizyon ekranlarından izlediği feci, yürek parçalayıcı bir insanlık trajedisi. Bu durum insanları bölgeye seyahat etmekten alıkoyuyor ama aynı zamanda tüketicilerin başka yerlere seyahat etme konusundaki güvenini de azaltıyor” dedi.

ForwardKeys verilerine göre, 7 Ekim’den sonraki üç hafta içinde Amerika’dan yapılan uluslararası uçuş rezervasyonları, saldırıdan önceki üç haftaya kıyasla yüzde 10 azaldı.

Orta Doğu’daki uçak rezervasyonları aynı dönemde yüzde 9 azaldı. Orta Doğu’ya seyahat etmek için yapılan uluslararası uçuş rezervasyonları da 7 Ekim’den sonra yüzde 26 azaldı.

Dünya çapında ise rezervasyonlar yüzde 5 azaldı. Pandemi sonrası düzelen dünya turizmi, yine sarsılmış oldu.

7 Ekim’den önce pandemiden önceki yıl olan 2019’un yüzde 95’ini bulan rezervasyonlar, saldırıdan üç hafta sonra 2019’un yüzde 88’ine kadar geriledi.

Editör: Haber Merkezi