Nisan ayını yeni bir rekor ile tamamlayan Safiport, aynı anda 3 adet konteyner gemisi dahil olmak üzere tek seferde farklı yük çeşitlerine ait 12 geminin operasyonunu başarılı şekilde gerçekleştirdi.

Tek seferde 12 gemi birden 

Konteyner, ro-ro, genel kargo, sıvı yük, dökme yük gibi her çeşit yüke ait gemilerin yanaştığı Safiport’ta aynı anda 3 adet konteyner gemisi de elleçlenerek tek seferde 12 gemiye hizmet verildi.

Safiport, Marmara Bölgesi’nde tüm liman hizmetlerini aynı anda sağlayabilen tek liman olma özelliği ile fark yaratıyor. 6 limanın sağlayabildiği hizmeti tek limanda birleştiren Safiport; konteyner, ro-ro, sıvı yük, dökme yük, genel kargo ve demiryolu gibi 6 farklı yük çeşidinin tamamına hizmet verebilen bölgenin en büyük limanı olma ayrıcalığını taşıyor.

Her türlü yük çeşidine 

Safiport, geniş liman sahası ve rıhtım uzunluğu ayrıcalığı sayesinde kaliteli hizmet anlayışını da koruyarak kapasitesini her geçen gün daha da arttırmaktadır. Hızlı ve güvenli operasyonları ile adından sıkça rekorlar ile söz ettiren Safiport’ta her türlü yük çeşidine hizmet verilebilmektedir.

Çanakkale Savaşları'ndan kalma batıklar görüntülendi Çanakkale Savaşları'ndan kalma batıklar görüntülendi

Takdire şayan ama

Derince Limanını 49 yıllığına kiralayan Safiport’un verimliğini artırması ve kaliteli hizmet vermesi elbette takdire şayan. Ancak artan verimlilik nedeniyle bu kentin ulaşımına ilave yükler getiren Safiport’un kentle ve kentin dinamikleriyle daha fazla kaynaşması isteniyor.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi