Propeller Clubs Italy Başkanı Umberto Masucci ve beraberindeki heyet  İMEAK Deniz Ticaret Odası'nı ziyaret etti.

Türkiye ile İtalya arasında denizcilik sektörlerinin işbirliğini artırmak, son dönemde ivme kazanan denizcilik alanındaki gelişmeler konusunda görüş alışverişinde bulunmak üzere İstanbul’da bulunan heyeti İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran ağırladı.

Pazartesi günü (20 Kasım) gerçekleşen ziyarette İtalyan heyette gemi sahipleri, liman işletmecileri, acenteler, forwarderler, brokerler, hukukçular ve yatırım uzmanları yer aldı.

Meclis salonunda yapılan toplantı, Tamer Kıran ve Umberto Masucci’nin açılış konuşmalarıyla başladı. Toplantıda Zonguldak'ın Karadeniz Ereğli ilçesinde olumsuz hava ve deniz koşulları nedeniyle batan Kafkametler gemisi ve arama kurtarma çalışmaları devam eden kayıp denizciler için saygı duruşunda bulunuldu.

Toplantıya, İMEAK DTO Yönetim Kurulu Üyeleri İsmail Görgün ve Ahmet Can Bozkurt, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Tuğamiral Tayfun Paşaoğlu, UAB Deniz Ticareti Genel Müdür Yardımcısı Yılmaz Taşçı, İtalya Sahil Güvenlik Komutanı Yardımcısı Amiral Sergio Liardo, Güney Adriyatik Denizi Liman Otoritesi Başkanı Ugo Patroni Griffi,  Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Soner Esmer ve oda meclis üyeleri katıldı.

Toplantının ardından iki ülkenin denizcilik sektöründeki ilişkilerinin daha da güçlendirilmesi amacıyla heyetler arasında görüşmeler yapıldı.

İmamoğlu DTO'nun meclis toplantısına katıldı İmamoğlu DTO'nun meclis toplantısına katıldı

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi