Dergimizin değerli yazarı ve denizcilik sektörünün akademik alanda önemli hocalarından Prof. Dr. Soner Esmer, Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanı olarak atandı.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi, Denizcilik Fakültesinde Öğretim Üyesi olan Prof. Dr. Soner Esmer, 01.09.2022 tarihi Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Kararı ile Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Dekanlığı görevine atandı.

TCG Gaziantep ve Charles de Gaulle uçak gemisinden hava savunma eğitimi TCG Gaziantep ve Charles de Gaulle uçak gemisinden hava savunma eğitimi

 

Prof. Esmer atama için başta Kocaeli Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü olmak üzere kendisine güvenen herkese teşekkür etti. Ayrıca Kocaeli Üniversitesi Denizcilik Fakültesinin, denizcilik sektörünün can damarlarından birisi olan İzmit Körfezinin ve ülkemizin denizcilik sektöründeki gelişimi için gayret edeceğini açıkladı. 

 

Akademik alanda yaptığı çalışmalarla ve tespitlerle önemli bir referans kaynağı olan Esmer, 7deniz Dergisi’nde ve 7deniz.net sitesindeki yazdığı makalelerle de denizcilik sektöründe büyük bir kitleye bilgi ve tecrübesini aktarmaya devam ediyor.

 

7DENİZ