Yunan filosuna Türk damgası Yunan filosuna Türk damgası

Denizcilik sektörünün önde gelen firmalarından Onursan, geleneksel olarak düzenlediği iftar yemeğinde sektörden misafirlerini ağırladı.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri’nde düzenlenen iftar yemeğine İMEAK Deniz Ticaret Odası yönetim kurulu üyeleri, Türkiye Gemi Tedarikçileri Derneği (TURSSA) Başkanı Zihni Memişoğlu, Türk Loydu Vakfı Başkanı Oral Erdoğan, KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çendik ile denizcilik camiasından çok sayıda isim katıldı.

İftar yemeği öncesi konuşma yapan Onursan Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Onur, “19 yıldır geleneksel olarak düzenlediğimiz iftar davetlerimize covid nedeniyle bir süre ara vermek zorunda kalmıştık. O günleri geride bıraktık. Yine bir iftar yemeğinde beraber olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. Ramazan ayının 'toplumsal dayanışma, paylaşma, yardımlaşma, kardeşlik ve sevgi bağlarının yoğunluk kazandığı, manevi duyguların güçlendiği' bir ay olduğunu belirten Yılmaz Onur, “Camiamızı bir araya getirerek bu kutsal günlerde soframıza bereket getiren misafirlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Çanakkale Zaferi’nin 109. yılına da vurgu yapan Onur, “Bu büyük zaferin bize öğrettiklerini unutmayarak birlik ve beraberlik içinde daha güçlü yarınlar inşa etmeyi diliyoruz. Yüzbaşı Hakkı ve mayın grup komutanı Yüzbaşı Hafız Nazmi Bey komutasındaki Nusret Mayın Gemisi, elde kalan son 26 mayını boğaza döşeyerek Türk’ün azmini ve Çanakkale’nin geçilmez olduğunu tüm dünyaya ispat etmiştir. Başta ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Zaferimizi bir kez daha gururla kutluyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından davetliler oruçlarını tasavvuf müziği ve semazen gösterisi eşliğinde açtılar.

Özlem Çoban/7DENİZ

Editör: Haber Merkezi