MSC'nin uzun zamandır beklenen yeni Meraviglia Plus sınıfı yolcu gemisi MSC Euribia, teslimattan önceki son adım olarak deniz denemelerine başladı.

MSC Cruises'ın son teknolojiye sahip yeni Meraviglia Plus sınıfı yolcu gemisi MSC Euribia , Mayıs ayı sonunda MSC Cruises'a teslim edilmeden önce sistemlerini test etmek için dört günlük bir deniz denemesine çıktı.

Haziran ayındaki isim töreninden sonra, Almanya'dan Norveç Fiyortlarına bir dizi deniz yolculuğu yapacak. Deniz denemeleri, MSC Cruises'a nihai teslimattan önceki son adımı işaret ediyor.

Saint-Nazaire'deki Chantiers de l'Atlantique'de inşa edilen MSC Euribia , sınıfında çevre dostu sıvılaştırılmış doğal gaz (LNG) tahrik sistemi, vahşi yaşamı korumaya yönelik akustik sistemler ve son teknoloji enerji ile donatılmış ilk şirkettir. verimlilik sistemleri.

MSC EURIBIA için önemli bir dönüm noktası

MSC Euribia, Mayıs sonunda sahibi İtalyan-İsviçre MSC Cruises'a teslim edilmeden önce 18 Nisan 2023'te dört günlük deniz denemesine başladı. Saint-Nazaire'deki Chantiers de l'Atlantique tarafından inşa edilen MSC Euribia, mürettebatın geçmişteki gemi rotasına göre maksimum direksiyon açılarını test etmesiyle Fransa açıklarında, Biscay Körfezi'nde seyrediyor.

Yeni bir yolcu gemisi inşa etmenin ve konuşlandırmanın son adımlarından biri olan deniz denemeleri, geminin hizmete hazır olmasını ve tüm sistemlerin en yüksek performansta çalışmasını sağlamak için inşa sürecinde önemli bir adımdır.

MSC EURIBIA

Gemi kaptanının da katılımıyla tersane temsilcileri tarafından yürütülen bu denemeler, motor ve tahrik sistemleri, dümen donanımı ve teknik sistemler gibi test sistemlerini test eder. Deniz denemeleri sırasında, geminin misafirlerle seyir için güvenli olmasını sağlamak için geminin maksimum hızına ve dümen limitlerine kadar zorlanması alışılmadık bir durum değildir.

MSC Euribia'nın hız, motor performansı vb. için beklenen ve sözleşmeli veri rakamlarına ulaşamaması durumunda , kruvaziyer şirketi tersaneden gerekli ayarlamaları yapmasını talep edebilir. Yolcu gemisi, 22 Nisan'da Chantiers de l'Atlantique'e dönecek. 

Güzergahlar ve yolculuklar

MSC Euribia , teslimatın ardından 8 Haziran 2023'teki adlandırma töreni için Danimarka'nın Kopenhag kentine yelken açacak. Oradan, Almanya, Kiel'den 31 gemi yolculuğuna çıkacak. Gemi Danimarka'nın Kopenhag limanına yanaşacak; Flam, Norveç; Alesund, Norveç; Hellesylt, Norveç; Haugesund, Norveç; ve Kiel,

Ekim ayından itibaren gemi, Batı Avrupa yolculuklarında yelken açmaya başlayacak ve konukların geminin uğradığı herhangi bir limandan gemiye binmesine olanak tanıyacak. Gemi seyahati programı, Hamburg, Almanya; Rotterdam (Amsterdam), Hollanda; Zeebrugge (Brüj), Belçika; Le Havre (Paris), Fransa; Southampton, İngiltere; ve Hamburg, Almanya.

MSC EURIBIA deniz denemeleri

Ocak 2024'ten itibaren seyahat programları, Kanarya Adaları, Portekiz, İspanya, Fransa ve Madeira'ya yapılan aramalar dahil olmak üzere daha uzun seferleri içerecektir.

183.500 gros ton ile Meraviglia Plus sınıfı gemi, kruvaziyer hattının MSC World Europa'dan sonra LNG ile çalışan ikinci gemisidir . Gemi, dünya çapında çevreye en duyarlı yolcu gemilerinden birinde 6.334 misafiri ağırlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Çevresel gelişmeler

Adını denizlerde ustalaşmak için rüzgarları, havayı ve takımyıldızları kullanan kadim tanrıça Eurybia'dan alan MSC Euribia , MSC World Europa ile birlikte MSC Cruises filosundaki çevre açısından en gelişmiş gemilerden biri olacak.

MSC Euribia , sınıfında LNG (sıvılaştırılmış doğal gaz) tahrik sistemi ile donatılan ilk gemidir ve bu da onu Marine Diesel veya Heavy Fuel Oil ile çalışan gemilere göre daha çevre dostu bir yolcu gemisi yapmaktadır.

Bayram, 150 milyon liralık ciro ile turizm sektörüne ilaç oldu Bayram, 150 milyon liralık ciro ile turizm sektörüne ilaç oldu

Gemi, atık su arıtma, atık yönetimi ve enerji verimliliği sistemleri ile donatılmıştır. Ayrıca kıyıdan gemiye güç bağlantısı ve deniz memelileri üzerindeki herhangi bir etkiyi azaltmak için tasarlanmış su altı yayılan gürültü yönetim sistemlerine sahiptir.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi