Fransız tersanesinden ayrılmak için çevre açısından en verimli yolcu gemilerinden biri olan Chantiers de l'Atlantique MSC Cruises'un yeni LNG yakıtlı amiral gemisi, son derece sofistike bir atık su yönetimi düzenlemesinin yanı sıra balast suyunu arıtmak için kızağa monte edilmiş bir BIO-SEA B serisi ünite içeriyor.

 

BIO-SEA B02 0300 BWTS, 215.863gt gemisinin 300m 3/s balast suyu debi gereksinimini karşılamanın en etkili yolu olarak seçildi. Sistem ayrıca kullanım kolaylığı için gömülü bir güç yönetim kabinine sahiptir.

 

Dünyanın en büyük özel yolcu gemisi operatörü olan İsviçre merkezli MSC Cruises, hizmet veren veya sipariş üzerine ondan fazla BIO-SEA ünitesine sahiptir. Benzer birimler, armatörün Meraviglia ve Meraviglia Plus sınıfı gemilerinin dördüne, MSC Bellisima, MSC Meraviglia, MSC Grandiosa ve MSC Virtuosa'ya da kurulur.

 

BIO-UV Group Başkanı ve CEO'su Benoît Gillmann şunları söyledi: "Chantiers de l'Atlantique'in gemilerinin balast sularını arıtmak için BIO-SEA UV teknolojisinin performansına bir kez daha güvenmesinden memnuniyet duyuyoruz.  Chantiers de l'Atlantique ile on yıldan daha eskiye dayanan uzun bir ilişkimiz var, bu yüzden bu kilometre taşı MSC Cruises amiral gemisi ve diğer gemilerde gemi yapımcısı ile ortaklık kurmaktan memnuniyet duyuyoruz. Bu yeni yapı ve gelecek olanlar, Chantiers de l'Atlantique'in BIO-UV Group'un denizcilik bölümüne duyduğu güven ve itimadın kanıtıdır."

 

Fincanteri'nin inşa ettiği en büyük gemi suya indi Fincanteri'nin inşa ettiği en büyük gemi suya indi

Operasyonların çevre üzerindeki etkisini azaltmak için tasarlanmış bir dizi sofistike teknoloji ile M SC World Europa'nın teslimatı, sürdürülebilir yolcu gemileri inşa etmede bir ölçüt oluşturuyor.

 

Tersane Dünya standartlarında seride üçüncü ve dördüncü bir gemi için aynı tip BIO-SEA ünitelerini sipariş etti. İkinci bir gemi olan MSC World America, halihazırda yapım aşamasında.