Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Batı Karadeniz'in batısında rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde, yer yer 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceğini duyurdu. Fırtınanın, pazar günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesinin beklendiği kaydedildi.

Deniz Bağcı Mini Transat 2025 için mücadele ediyor Deniz Bağcı Mini Transat 2025 için mücadele ediyor

Marmara'da ise rüzgarın yarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına, yer yer 9 kuvvetinde kuvvetli fırtına şeklinde eseceği belirtildi. Lodos fırtınasının İstanbul, Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, Kocaeli ve Yalova’da etkili olacağı bildirildi. Fırtınanın pazar günü sabah saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Kuzey Ege'de ise rüzgarın yarın öğle saatlerden itibaren güney ve güneybatı yönlerden 6 ila 8 kuvvetinde fırtına şeklinde eseceği ve aynı gün gece saatlerinde etkisini kaybedeceği vurgulandı.

Çatı uçmasına, zehirlenmelere dikkat!

Meteoroloji ayrıca çatı uçması, soba ve doğalgaz kaynaklı zehirlenmeler ile ulaşımda aksamalar gibi meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

Editör: Haber Merkezi