MSC Grubu şirketlerinden Medlog Gemicilik ve Ticaret A.Ş., filosuna 8. Gemisi olan MED URLA’yı katarak Türk Bayrağı çekti. 131 metre boyunda 847 TEU kapasiteli geminin bayrak ve isim değişiklik töreni Tekirdağ Asyaport Limanı’nda gerçekleşti.

Mediterranean Shipping Company Türkiye (MSC); "gemi işletmecisi" olarak Şubat 2015’te kurduğu Medlog Gemicilik ve Ticaret A.Ş.yatırımlarına devam ederek filosuna bir konteyner gemisi daha ekledi. Liberya bayraklı MSC MARITINA F konteyner gemisi, Medlog Gemicilik tarafından satın alınarak devir teslim yapıldıktan sonra Türk Bayrağı çekildi ve MED URLA ismini aldı. Medlog şirketine ait bütün gemiler gibi Tekirdağ Limanına kayıtlı olan MED URLA, 1997’de Çin’de inşa edildi. 131 metre boyuna ve 23 metre genişliğe sahip gemi 847 TEU kapasitesine sahip.

Med izmir gün sayıyor

Hatay'da şiddetli yağışlar sonrası denizin rengi değişti Hatay'da şiddetli yağışlar sonrası denizin rengi değişti

Müşterilerine sunduğu kapıdan kapıya hizmetin kalitesini artırma ve Türkiye limanlarında konteynerin ulaşamadığı noktalara konteyner ulaştırma hedefiyle yola çıkan Medlog Gemicilik ile yükler daha hızlı taşınırken; gemilerin soğutuculu konteynerleri taşıma özellikleri sayesinde yaş meyve-sebze, narenciye ve ilaç gibi yükler de bozulmadan varış noktasına teslim ediliyor. Medlog Gemicilik; 150’den fazla Türk denizcisini bünyesinde bulundurarak, 8 gemi ve toplamda 12.353 TEU taşıma kapasitesi ile Türk denizciliğine desteğini sürdürürken, ülkemizin her limanına hizmet götürebilmek hedefiyle yoluna devam edecek. Büyümesini sürdürmeye devam edecek olan Medlog Gemicilik, önümüzdeki ay bünyesine katacağı ikinci gemi olan MED İZMİR’i teslim almak için gün sayıyor. MED İZMİR ile Medlog Gemicilik, toplamda 9 Türk bayraklı konteyner gemisi ile dünya denizlerinde hizmet verecek.

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi