Üst düzey gemi üreticisi ve römorkör işletmecisi olan Med Marine, son teknoloji RAmparts 2300MM tasarım serisi destek römorkörünün Arrendadora Continental, S.A.'ya teslim edildiğini açıkladı. 

Med Marine'e özel RAmparts 2300MM serisi römorkörler, gemi elleçleme için bir ön çekme vinci ile çalışan ve aynı zamanda bir kıç çekme kancası ile donatılmış çok amaçlı römorkörler olarak tasarlandı. Sahipleri tarafından "Sarstun" olarak adlandırılan bu çok yönlü ve güçlü gemi, Arrendadora Continental, S.A.'nın Guatemala'daki denizcilik operasyonlarını desteklemedeki görevine başladı.

23 metre uzunluğunda ve 65 tonluk çekiş gücüne sahip olan Sarstun, tahrik şaftlarına bağlı iki ana dizel motor ve sabit hatveli pervanelere ve yüksek verimli nozullara sahip Z-tahrik üniteleri içeren bir azimut kıç tahrik tahrik sistemi ile güçlendirildi.

Med Marine'den yapılan açıklamada, "Med Marine'in Arrendadora Continental, S.A. ile işbirliği, zaman içinde inşa ettikleri güven ve karşılıklı saygının bir kanıtıdır. Bu teslimat, Med Marine'in üçüncü başarılı teslimatıdır ve değerli müşteri Arrendadora Continental, S.A.'nın olumlu geri bildirimlerini ve memnuniyetini yansıtmaktadır. Med Marine, bir kez daha güvenilir çözüm ortağı olarak tanınmaktan onur duymaktadır" denildi.

Römorkörün teknik özellikleri şöyle:

Uzunluk: 23,00 m

Genişlik: 10,90 m

Derinlik: 4,40 m

Su çekimi: 5,05 m

Denizcilik sektörü 2025'te 1,3 milyar euro yakıt cezası ödeyecek! Denizcilik sektörü 2025'te 1,3 milyar euro yakıt cezası ödeyecek!

Mürettebat: 7 kişi

Çekiş gücü: 60 ton

Hız: 13 knots

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi