İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, 5 Temmuz Cuma günü, Ziya Kalkavan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde, “denizcilik eğitiminin değerlendirildiği” toplantıya katıldı.

Okul Müdürü Erol Gündoğdu’nun ev sahipliğinde yapılan toplantıya, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Ali Karagöz, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı (UAB) Denizcilik Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çankaya, MEB Bürokratları, Deniz Ticaret Odası Meclis Eğitim ve İstihdam Komisyonu Başkanı Teoman Mustafa Akyol, Komisyon Üyeleri Cihat Yavuz Güler, Burak Atasoy, Orhan Semih Dinçel, Erhan Esinduy, Genel Sekreter İsmet Salihoğlu ve Deniz Ticaret Odası ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü’ne dahil olan okulların müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını Tamer Kıran yaptı. Kıran yaptığı konuşmada denizcilik eğitimi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu, eğitimlerin niteliğinin artmasının önemini vurguladı.

Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü (MTEGM) Programlar ve Öğretim Materyalleri Daire Başkanlığı’ndan Erdoğan Özdemir, “Denizcilik Eğitiminin Dünü, Bugünü ve Geleceği” konulu sunum yaptı.

Piri Reis Üniversitesi'nde mezuniyet töreni Piri Reis Üniversitesi'nde mezuniyet töreni

Toplantıda, denizcilik eğitiminde yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Editör: Haber Merkezi