Denizcilik sektörünün yakından takip ettiği MAST - Marine Saloon Trade; Tekne, Tekne Ekipmanları ve Deniz Aksesuarları Fuarı’na sayılı günler kaldı.

Ed Fuarcılık ve İZFAŞ tarafından, 28 Mart - 2 Nisan 2023 tarihleri arasında ‘Fuarizmir’de düzenlenen organizasyona dünyaca ünlü tekne markaları, sektörün en büyük yerli üreticileri, ekipman ve aksesuar firmaları katılacak. Toplam değerleri milyonlarca lirayı aşan 150’den fazla teknenin görücüye çıkacağı fuarda, boyları 3 metreden 17 metreye kadar değişen Motoryat, Yelkenli, trawler, sürat tekneleri ve son teknoloji botlar, ekipman ve aksesuarları sergilenecek. Organizasyon 2023’te sektörde karada düzenlenen tek fuar olma özelliğini taşıyor.

Edremit Körfezinde sintine kaynaklı çevre kirliliği Edremit Körfezinde sintine kaynaklı çevre kirliliği

İhracata katkı

ED Fuarcılık Kurucu Ortağı Dilek Günaydın, fuarın İzmir’in ekonomisine kısa ve uzun vadede katkı sağlayacağını belirtti. Günaydın, “Her yıl yerli yabancı milyonlarca turistin geldiği İzmir’de, İZFAŞ gibi modern bir fuar merkezinde milyonlarca değere sahip tekneler sergilenecek. Yerli-yabancı üreticiler İzmir’de buluşacak. Dünyaca ünlü markaların İzmir’de sergilenecek olması da hem sektörümüz hem de şehrimiz için avantajları beraberinde getirecek” diye konuştu. ED Fuarcılık Kurucu Ortağı Emel Yılmaz ise, fuarın ikili görüşmeler, alım heyeti ziyaretleri ile ticari anlaşmalara zemin hazırlayacağını vurguladı. Yılmaz, “Bu fuar yeni iş birlikleri kurmanın yanı sıra sektörün yıllık ticaret hedeflerine ulaşmasına, iş hacmini artırmasına ve ihracatı büyütmesine katkı sağlayacak.Yeni yatırım olanakları oluşacağını düşünüyoruz” dedi.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi