Mahkeme milyarder işadamı Robert Yüksel Yıldırım'ın yeğeninin, amcasının limanlar, madenler ve gemicilik imparatorluğundan 4,2 milyar dolar talep etmek için açtığı davayı reddetti. Her iki tarafın avukatlarına göre Bursa'daki ticari alt mahkeme, Hüseyin Can Yıldırım tarafından açılan davaya cevaben Perşembe günü üç saat süren bir duruşmanın ardından kararını verdi. 

Yeğen Hüseyin Can Yıldırım, amcasının Yıldırım Holding AŞ'nin, 2017 yılında babası öldüğünde kendisine miras kalan yüzde 16,7'lik hissenin bedelini ödemediğini iddia ediyor. Avukatlara göre, Can'ın avukatları ve mali danışmanları, Yıldırım Holding'in dünyanın üçüncü büyük konteyner taşımacılık hattı olan CMA CGM'daki yüzde 24'lük hissesi göz önüne alındığında, hissenin 4,2 milyar dolar değerinde olduğunu tahmin ediyor.

Mudanya’da yük gemisi karaya oturdu Mudanya’da yük gemisi karaya oturdu

53 farklı ülkede, 11 ayrı sektörde, 57 şirket ile faaliyet gösteren ve dava dilekçesinde değerinin yaklaşık 25 milyar dolar olduğu iddia edilen Yıldırım Holding’in iflası istendi. Talebin nedeni ise paylaşılamayan miras…

Yıldırım Holding’i kuran üç kardeşten Mehmet Yıldırım 2017’de yaşamını yitirdi. Çocukları amcalarından babalarının payına düşen mirası istedi. Rakamı beğenmeyince ise holdingin iflasını talep ettiler. Davada holdingin deniz taşımacılığında dünyanın en büyük üçüncü şirketi CMA-CGM’nin yüzde 24’ünün sahibi olduğu ortaya çıktı. Bu payın değerinin 10 milyar dolar olduğu iddia ediliyor.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi