Panama Kanal Otoritesi (ACP) kısa bir süre önce, su seviyelerinin iyileşmesiyle birlikte Aralık 2023'te 24 olan günlük transit geçiş sayısını 27'ye çıkardı.

Maersk, Okyanusya - Kuzey Amerika Doğu Kıyısı (OC1) hizmetini ocak ayında ikiye bölerek Panama kıstağı boyunca yük taşımak için bir demiryolu bağlantısı kullandı.

Danimarkalı denizcilik hattı, 10 Mayıs 2024 tarihinden itibaren demiryolu-kara köprüsü bağlantısını bırakarak OC1 hizmetinde Panama Kanalı geçişini yeniden başlatacağını duyurdu. Panama demiryolu bağlantısı ile kurulan mevcut "iki döngü" düzeni mayıs ayı sonunda aşamalı olarak kaldırılacak.

OC1 hizmeti Philadelphia -Charleston -Charleston - Panama Kanalı - Balboa -Tauranga -Sydney -Melbourne -Port Chalmers -Tauranga -Panama Kanalı- Manzanillo -Cristobal -Cartagena rotasına geri dönecek.

Yunan deniz taşımacılığına verilen banka kredileri azaldı Yunan deniz taşımacılığına verilen banka kredileri azaldı

Panama Kanalı, kilitleri genişletildiğinden beri günlük 34 ila 38 geçiş kapasitesine sahipti, ancak geçen yıl ACP, ülkenin El Nino fenomenine atfedilen en kurak yıllarından birini yaşaması nedeniyle düşük su seviyeleri nedeniyle geçiş sayısını keskin bir şekilde azalttı.

Editör: Haber Merkezi