2023 yılında 'Skoda Turkuaz Yüzme Serisi' adıyla, Antalya, Bodrum, Göcek ve Marmaris’in güzel turkuaz sularında seri halinde düzenlenecek olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonası’nın ilk etabı, 5-7 Mayıs tarihlerinde Antalya’nın Konyaaltı ve Kemer Belediyelerinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Şampiyonalar bütünü olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları’na Antalya, bu yıl ikinci kez ev sahipliği yapacak. 640 kilometrelik sahil şeridi ile Türkiye’nin deniz turizmi ve spor tatili bakımından en beğenilen ve en tercih edilen merkezlerinden olan Antalya, Konyaaltı ve Kemer ilçelerinde Aquamasters yüzücülerini ağırlayacak olmanın heyecanını taşıyor. Büyüklüğü, bakımlılığı, çevresi, ulaşımı ve genişliği ile dünya çapında ünlü plajlar Konyaaltı ve Kemer plajları, Aquamasters yüzücülerini bu güzellikleri deneyimlemeye davet ediyor. Bu bu deneyimi yaşayacak Aquamasters yüzücüleri ise bu yıl hem Akdeniz'in incisi turkuaz sularda kulaç atmanın, hem de Cumhuriyet'in 100. yılını büyük bir coşku ile yıl boyu süren Aquamasters yarışlarıyla kutlayacak olmanın keyfini çıkaracak.

"İlk kez ev sahipliği yapacak"

Şampiyonaya dair değerlendirmede bulunan Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, "Akdeniz’e kıyısı olan ülkeler dikkate alındığında en nitelikli ve en geniş katılımlı şampiyona olan Uluslararası Arena Aquamasters Yüzme Şampiyonaları'na ilk kez ev sahipliği yapacağız. Şampiyonaya katılacak sporcularımıza, hakem ve görevlilerimize başarılar diliyor, Antalya halkını bu heyecanlı ve keyifli mücadeleleri izlemeye davet ediyorum" dedi.

Şampiyona programı şöyle:

5 Mayıs Cuma

Konyaaltı Plajı, Antalya Yelken Spor Kulübü önü

Arena AquaKids Yüzme Etkinliği

Setur Marinas Açık Su Yüzme Şampiyonası 1K

Shell 100. Yıl Gece Yüzme Etkinliği

6 Mayıs Cumartesi

Kemer, Tekirova, Martı Myra Oteli Plajı

Posidonia Fuarı'nda 'Yeşil Denizcilik Zirvesi' Posidonia Fuarı'nda 'Yeşil Denizcilik Zirvesi'

Martı Myra Açık Su Yüzme Şampiyonası 5K (Phaselis Antik Kent)

Skoda Karoq Açık Su Yüzme Şampiyonası 2K

Jotun 4x500m Bayrak Yarışı (Kadınlar ve Erkekler)

7 Mayıs Pazar

Skoda Kodiaq Açık Su Yüzme Şampiyonası 3K Kemer, Tekirova, Üç Adalar

Jotun 4x500m Bayrak Yarışı (Karma) Kemer, Tekirova, Martı Myra Oteli Plajı

7DENİZ

Editör: Haber Merkezi