Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü personel alımı ilanı yayımlandı. Az Önce yayımlanmış olan personel alımı ilanı ile Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği karşılamak üzere en az lise mezunu adaylar içerisinden Kamu Personeli Alımı yapılacak. Söz konusu yayımlanmış olan ilana göre alımlar KPSS Puanı yapılacak olup kontenjan dağılımı ve Başvuru şartları haberde.

Hangi Kadrolarda Personel Alımı Yapılacak?

Lise Mezunu: 35 Gemici, 25 Yağcı

Ön Lisans Mezunu: 2 Büro Personeli (Memur)

Lisans Mezunu: 6 İkinci Kaptan, 6 İkinci Mühendis, 2 Mühendis,

Olmak üzere toplamda 76 kişilik boş kadro ile personel alımı gerçekleştirilecek.

Başvuru İçin Adaylardan Aranan Şartlar Nelerdir?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü kamu personeli alımında genel olarak " Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum olmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak, Herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak " gibi şartlar aranacaktır.

Başvuru Özel Şartları Nelerdir?

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü adaylardan mesleki, KPSS, Eğitim şartları aranacak.

KPSS Şartı Nedir?

2022 yılında yapılan KPSS'de Lise için P94, Ön Lisans için P93 ve Lisans için p3 puan türünden en az 60 puan almış olmak şartı aranacak.

Eğitim Şartı Nedir?

Gemici Alımı Şartı: Lise ve dengi okul mezunu olmak.

Yağcı Alımı Şartı: Lise ve dengi okul mezunu olmak.

Büro Personeli (Memur) Alımı Şartı: Meslek yüksekokulu Deniz Ulaştırma İşletme Bölümü, Deniz ve Liman İşletmeciliği, Denizcilik, Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi, Güverte, Gemi İnşaatı, Gemi Makineleri İşletmeciliği, Marina ve Yat İşletmeciliği, Yat Kaptanlığı, Gemi Makineleri İşletme bölümlerinden birinden ön lisans düzeyinde mezun olmak.

İkinci Kaptan Alımı Şartı: Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren denizcilikle ilgili fakültelerinin güverte, deniz ulaştırma işletme mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak.

İkinci Mühendis Alımı Şartı: Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren denizcilikle ilgili fakültelerinin makine, gemi makineleri işletme mühendisliği ile fakültelerin gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi inşaat mühendisliği, makine mühendisliği bölümlerinden birinden lisans düzeyinde mezun olmak.

Meriç Nehri'ne deniz suyu karışmaması için set çekildi Meriç Nehri'ne deniz suyu karışmaması için set çekildi

Mühendis Alımı Şartı: Üniversitelerin en az lisans düzeyinde eğitim veren denizcilikle ilgili fakültelerinin güverte, deniz ulaştırma işletme mühendisliği, makine, gemi makineleri işletme mühendisliği, fakültelerin gemi inşaatı ve gemi makineleri mühendisliği, gemi ve deniz teknolojisi mühendisliği, gemi inşaat mühendisliği, makine mühendisliği bölümlerinden birinden mezun olmak.

Başvurular ne zaman yapılacak?

Kıyı Emniyeti kamu personeli alımı için başvurular sadece İŞKUR üzerinden yapılacak. Bu kapsamda Online başvuru alınacaktır.

Başvuru Tarihleri: 4 - 8 Eylül 2023

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi