Yavru vatan Kıbrıs, Akdeniz’in en büyük üç adasından biridir. Muhteşem bir kumsala ve şaşırtıcı tarihi güzelliklere mekan olan bu özel ülke, eğlenceli gece hayatıyla da ön plana çıkan ülkeler arasında yer alıyor. Özellikle yaz tatili için sıklıkla tercih edilen Kıbrıs uçak bileti alarak kısa bir süre içerisinde ulaşabileceğiniz bir ülke olması nedeniyle de benzerlerinden ayrılıyor. Bu içerikte Kıbrıs’a seyahat etmeniz için geçerli nedenlerden bazılarını sıralayacağız. Tamamına göz atmanız durumunda Kıbrıs hakkında daha fazla bilgiye de sahip olabileceksiniz.

Ulaşım Son Derece Kolay!

Sanmar’dan metanol yakıtlı römorkörler için omurga kaynak töreni Sanmar’dan metanol yakıtlı römorkörler için omurga kaynak töreni

Eğer deniz yolunu değil hava yolu ile ulaşımı tercih ederseniz Kıbrıs’a çok kısa bir süre içerisinde varabilirsiniz. İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ya da Adana gibi kentlerden tek sefer ile Kıbrıs’a ulaşılabiliyor. İstanbul ile Kıbrıs arası uçuşlar sadece 1 saat civarında bir yolculuk yapmayı gerektiriyor. Dolayısıyla İstanbul’da herhangi bir semte ulaşmaktan daha kısa bir süre içerisinde Kıbrıs’a ulaşabiliyorsunuz. Bu sayede yolda çok fazla zaman kaybetmeden Kıbrıs’ı keşfetmeye başlayabilirsiniz.

Kıbrıs’a vardığınızda da ulaşım konusunda bir sorun yaşamazsınız çünkü ülke içerisinde hem toplu ulaşım çok rahat kullanılabiliyor hem de araç kiralama yöntemi tercih edilebiliyor. Ulaşım konusunda hiçbir açıdan problem yaşamıyor olmak, kısa bir tatil süresine sahip olanlar için son derece önemlidir.

Pegasus internet sitesi üzerinden Kıbrıs uçak biletinizi saniyeler içerisinde alabilir ve en uygun rakamlarla ödeme yapma şansından faydalanabilirsiniz. Türkiye’de uçak biletleri tercihi Pegasus yönünde yapanların son derece şanslı olduğunu belirtelim çünkü olası en düşük fiyatla yurt dışı uçak bileti satın alma imkanından faydalanabiliyorlar. Aynı zamanda zamanında havalanan ve zamanında varan bir uçuş yapma imkanından faydalanılacak olması da cabası!

Vizesiz Seyahat Özgürlüğü

Artık vize almanın eskiye nazaran daha zor olduğu biliniyor. Bu noktada Kıbrıs’ın önemli bir avantaj sunduğunu belirtmemiz gerekir. Yurt dışına çıkmak isteyenler ve vize almakla uğraşmak istemeyenler için vizesiz seyahat özgürlüğü sunan Kıbrıs sadece bu açıdan bile gidilmeye değer bir ülkedir.

Hafta sonunda küçük bir tatil molası vermek istediğinizde yapmanız gereken sadece uçak biletinizi almak ve bavulunuzu hazırlamak olacak. Kısa zamanda Kıbrıs’a varabilir, bu eşiz ülkede zaman geçirmenin keyfini yaşayabilirsiniz. Üstelik öncesinde vize almak ile uğraşmak ve zaman kaybetmek zorunda kalmayacaksınız.

Muhteşem Plajlar

Kıbrıs’ın tüm dünya genelinde büyük bir ilgi görmesinin nedenleri arasında muhteşem plajlara sahip olması da var. Enfes plajlar sayesinde hayatınızın en güzel tatilini yapabilirsiniz ve buna da Kıbrıs ev sahipliği yapabilir. Akdeniz’in doğal güzelliklerine bir de Kıbrıs açısından bakmak ve tanık olmak isterseniz acele edin. Bir an önce biletinizi alarak yaz sezonu bitmeden bu harika tatili yapın.

Akdeniz’in en büyük ince kum plajı olma özelliği taşıyan Altınkum Plajı, mutlaka gitmeniz gereken yerler arasında bulunuyor. Konnos Koyu ve Escape de turistlerin rotasını çevirdiği eşsiz güzellikte yerlerdir, gezi listenize mutlaka bu plajları ve koyları da ekleyin. Çoğunlukla ülkemizdeki ile çok benzer bir hava sıcaklığı seviyesi hakim olduğundan tatil yaparken hava koşulları açısından çok fazla zorlanmayacağınızı söyleyebiliriz.

Eğlence Hayatı

Gece boyunca, sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden gece hayatı da Kıbrıs’ı cazip kılan unsurlar arasında yer alıyor. Son derece renkli, canlı ve heyecanlı bir gece hayatına sahip olan bu ülkede kendi eğlence anlayışınıza uygun pek çok mekan bulabilirsiniz.

Çoğu zaman Kıbrıs’ta eğlence mekanına gitmek için çok yüksek bir bütçe ayrılması gerektiği düşünülüyor. Oysa bu bilgi doğru değil. Her bütçeye uygun bir eğlence mekanı bulmak gayet kolaydır. Dolayısıyla cebinizdeki paraya göre bir mekan seçimi yapabilir ve harika eğlence anlayışından mahrum kalmadan tatilinizi şenlendirebilirsiniz.

Lüks Konaklama Seçenekleri

Konaklamak için konfordan ve lüksten ödün vermeyenler de Kıbrıs’tan gayet memnun ayrılıyor. Çünkü lüks konaklama adresleri Kıbrıs dendiğinde akla ilk gelenlerden biridir. Elbette düşük bütçe ile konaklanabilecek otel ve pansiyonlar da var. Kısacası her bütçeye uygun konaklama yeri bulmanın da gayet kolay olduğu bir ülkeden söz ediyoruz.

Eğer uçak bileti fiyatlarını görmek isterseniz Pegasus internet sitesine uğrayın. En uygun fiyatları bu platformda göreceksiniz, biletinizi hemen alabilir ve check-in işleminizi de internet üzerinden online olarak yapabilirsiniz. 

Editör: Haber Merkezi