Alman Denizcilik Acil Durum Merkezi Komutanlığından yapılan açıklamada, gemiler ve helikopter gibi çok sayıda araçla gece arama çalışmaları yapıldığı ancak bu çalışmaların sonuç vermemesi üzerine batan "Verity" yük gemisindeki kayıp 4 denizciyi arama çalışmalarının durulduğu belirtildi.

Denizde aramaların bugün tekrar yapılmayacağı aktarılan açıklamada, kaza bölgesinde ne gibi tedbirlerin alınacağına ilişkin kararın ise yarın verileceği kaydedildi.

Açıklamada, "Verity" gemisiyle çarpışan 22 personeli bulunan "Polesie" yük gemisinin de Almanya'nın Aşağı Saksonya'daki Cuxhaven Limanı'na ulaştığı bilgisi paylaşıldı.

Olay

Bahamalar bayraklı "Polesie" ve Birleşik Krallık bayraklı "Verity" adlı yük gemileri, dün yerel saatle 05.00'te Helgoland Adası'nın 22 kilometre güneybatısı, Langeoog Adası'nın 31 kilometre kuzeydoğusunda çarpışmıştı.

AB'den Rusya denizcilik devi Sovcomflot'a yaptırım önerisi AB'den Rusya denizcilik devi Sovcomflot'a yaptırım önerisi

Çarpışma sonucu batan "Verity" gemisindeki 7 denizciden 2'si kurtarılmış, 1'inin cansız bedenine ulaşılmıştı. 4 denizciyi arama-kurtarma çalışmaları ise devam etmişti.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi