Katar, her yıl ülkenin kuzeydoğu kıyısında ev sahipliği yaptığı balina köpekbalıklarıyla görülmesi gereken büyüleyici bir manzaraya davet ediyor. Discover Qatar, bu büyüleyici canlıları yakından görmek isteyenlere ve tüm vahşi yaşam meraklılarına birbirinden cazip fırsatlar sunuyor.

Discover Katar, her yıl yaz döneminde Katar sahillerine gelen balina köpek balıklarını yakından görmek isteyenler için birbirinden zengin seçenekler sunan paketler hazırladı. Bilimsel olarak Rhincodon Typus olarak tanımlanan balina köpekbalıkları, 20 metreye kadar büyüyebiliyor. Dişi türleri ise erkeklerinden daha büyük olan balina köpekbalıkları, belirgin şekilde noktalı desenleri ve kamufle edici görünümleriyle tanınıyorlar.

Katar’da mutlaka tanıklık edilmesi gereken deniz aktivitesi olan balina köpekbalıkları, bir seferde 100- 150’den fazla balığın bir arada olduğu sürüler halinde görünüyorlar. Başkent Doha kıyılarından yaklaşık 145 kilometre uzakta bulunan Katar'ın kuzey kıyılarının ılık ve sığ deniz sularında kıvrılıyorlar. Yaklaşık 3000 minik dişleri olan köpekbalıkları, yemek yemek için dişlerini kullanmazken balık yumurtaları ve küçük planktonlarla beslenirler.

AB'den Rusya denizcilik devi Sovcomflot'a yaptırım önerisi AB'den Rusya denizcilik devi Sovcomflot'a yaptırım önerisi

Discover Qatar, bu büyüleyici canlıları yakından görmek isteyen tüm vahşi yaşam meraklılarını Katar’a davet ediyor.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi