Alphaliner'ın yeni verileri, Rus pazarlarına hizmet vermeyi bırakan küresel gemilerin bıraktığı boşluğu doldurmak için gelen daha küçük markalar dizisini mercek altına aldı. 

New New Shipping, OVP Shipping, Safetrans, FESCO, Akkon ve CStar gibi taşıyıcılar son 12 ay içinde ittifak dışı hatların ayak izini iki katına çıkardı. Üç mega ittifakın dışındaki şirketler tarafından ticaret hattında sevk edilen yükler 154.600 teu'dan 308.300 teu'ya sıçrayarak rotanın pazar payının yaklaşık %5'ini oluşturdu. Buna hızla büyüyen ZIM'in %1,2'lik pazar payı da dahil.

Alphaliner verilerine göre hızla büyüyen bir diğer taşıyıcı SeaLead Shipping. Asya-Med filosunu bir önceki yıla göre %40,6 büyüterek 61.400 teu'ya çıkaran SeaLead, %1'lik bir pazar payına sahip.

"Konteyner fiyatları bir balon ve eninde sonunda patlayacak" "Konteyner fiyatları bir balon ve eninde sonunda patlayacak"

İttifak üyeleri kendi hesaplarına geçici seferler veya bağımsız hizmetlerle 344.000 teu daha işletirken, 2M, Ocean Alliance ve THE Alliance'ın birleşik pazar payı bir yıl önceki %95,6'dan şimdi %89,7'ye geriledi.

Editör: Haber Merkezi