İngiltere’de İçişleri Bakanlığı’nın sığınmacıları ülkenin muhtelif limanlarında yer alacak, artık kullanılmayan 10 yolcu gemisi, feribot ve mavnaya yerleştirmeyi planladığı açıklandı.

İngiltere'den Rusya-Kuzey Kore arasındaki 'petrol karşılığı silah' ticaretine yaptırım İngiltere'den Rusya-Kuzey Kore arasındaki 'petrol karşılığı silah' ticaretine yaptırım

“Guardian”ın haberine göre, Başbakan Rishi Sunak’ın ülkedeki sığınmacıların barınmalarıyla ilgili sorunu çözeceğine dair Aralık ayında söz vermesinden bu yana yerleştirilecek yer bekleyen sığınmacı sayısı yaklaşık 1.500 arttı. Bunun üzerine, yetkililer, sığınmacıları gemilerin yanı sıra eski askeri kamplar, cezaevleri ve petrol platformlarına yerleştirmeyi düşündü. Kaynaklar, İçişleri Bakanı Suella Braverman’ın 1.800 kapasiteli eski bir yolcu gemisinin sığınmacıların içinde yaşaması için kullanılmasına onay vermeye yakın olduğunu söyledi. Söz konusu geminin Mersey’ye demirlemesi beklenirken, hükümetin 10 adet deniz aracı almayı istediği de kaydedildi.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi