VanGölü Haberleri

VanGölü haberleri ve güncel VanGölü gelişmeleri, VanGölü ile ilgili tüm video, VanGölü fotoğrafları ve VanGölü haberleri 7deniz Haber sitemizde


Güncel

Bitlis'in Tatvan ilçesinde inşa edilerek "İdris-i Bitlisi" ile "Sultan Alparslan" adı verilen feribotlar, Van Gölü'nde özellikle yük taşımacılığını canlandırdı.

Güncel

Küresel iklim krizi nedeniyle Van Gölü’nde gün geçtikçe su kaybı devam ediyor.

Güncel

Bitlis’in Tatvan ilçesinde Van Gölü’nde su seviyesinin düşmesiyle yıllardır gözükmeyen ada yeniden gün yüzüne çıktı.

Güncel

Van YYÜ Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Prof. Dr. Lokman Aslan, küresel iklim değişikliğinin etkileri ve nüfus baskısından...

Güncel

Van Gölü'nün bazı kıyı bölgelerinde suların çekilmesiyle yeni mikrobiyalitler ortaya çıktı.

Deniz Turizmi

Van’da yıllardır eğlence sektöründe hizmet veren Festa Clup, şehrin ilk ve tek eğlence gemisini Van Gölü sularına indirdi.

Güncel

Türkiye’nin en büyük gölü olan ve kuraklıkla birlikte ciddi oranda çekilmenin yaşandığı Van Gölü sahilleri bataklığa dönüştü.

Güncel

Van Gölü’nde suların çekilmesiyle Bitlis’in Tatvan ilçesi kıyılarında yüzlerce yıllık olduğu öngörülen tarihi toplu mezar alanı ortaya çıktı.

Güncel

Küresel iklim değişikliğinin etkisiyle büyük ölçüde su kaybının yaşandığı Van Gölü’nde, erken Cumhuriyet döneminde taşımacılık için kullanılan ahşap iskelenin kazıkları...

Liman

Van’ın Gevaş ilçesine bağlı Dereağzı Mahallesi’nde bakımsızlıktan dolayı adeta harabeye dönen liman yenilendi.

Balıkçılık

Dünyada sadece Van Gölü'nde yaşayan ve son yıllardaki tedbirlerle nesli koruma altına alınan inci kefalinin popülasyonunun artması, balıkçıların yüzünü güldürüyor.

Güncel

Dünyanın en büyük sodalı gölü olma özelliğine sahip olan Van Gölü’ndeki çekilme sürüyor.

Reklam Bloğu
Reklam Bloğu
Reklam Bloğu
Reklam Bloğu
Reklam Bloğu