Doğal gaz üretiminde yeni rekor Doğal gaz üretiminde yeni rekor

YMN Tanker Genel Müdürü Yaman Şen, YMN Tanker filosu hakkında bahsetmekten her zaman gurur duyduğum konulardan birisi de filomuzun yaş ortalaması. 2019 ve 2020 yıllarında iki, 2021 ve 2022 yıllarındaysa birer adet yeni inşa gemiyi filomuza ekleyerek yaş ortalamasını düşürdük. 2024 yılı itibariyle gemilerimizin yaş ortalaması 8.3. Gelecekte filomuza yeni inşa gemiler katarak bu ortalamayı daha da düşürmeyi hedefliyoruz

YMN Tanker’in kuruluşundan ve gelişiminden bahseden Genel Müdür Yaman Şen, “2012'den bu yana süregelen bir yolculukla büyümekte olan bir denizcilik firmasıyız. Başlangıçta sadece altı adet tanker ile çıktığımız yola, bugün 13 gemilik bir filoyla devam ediyoruz. Geçtiğimiz 12 yıl içinde filomuzu büyütürken, güvenli çalışma ilkelerine ve çağdaş denizcilik standartlarına olan bağlılığımızı her daim koruduk. Filomuza katılan her yeni gemiyle birlikte, üstün performans sergilemeyi ve güvenli ve emniyetli operasyon standartlarımızla endüstride fark yaratmayı kendimize vizyon edindik. Denizcilik sektöründeki hızlı değişimlere ayak uydurabilmek ve emniyetli operasyonların sürdürüldüğünden emin olmak adına sürekli olarak sektördeki yenilikleri takip ediyor ve işleyişimizi buna göre adapte ediyoruz. Şirket olarak etik değerlere uygun şekilde efektif ve emniyetli gemi operasyonlarını sürdürdüğümüzden emin olmak adına belli başlı temel değerlerimiz ve benimsediğimiz fikirler bulunmakta. Saygı, ilkelere bağlılık, dürüstlük ve içtenlik YMN Tanker ’in temel değerleri arasında. Firmamız ve çalışanlarımızın sürekli gelişimini ve büyümesini desteklemek adına kişisel gelişimi destekliyor, evrensel etik değerlere bağlılığımızı koruyor, güvenilir ve sadık olmaya özen gösteriyoruz. Denizcilik sektörünün çok uluslu yapısı içerisinde farklı kültürlere ve geleneklere saygı duyarken, vizyonumuz, misyonumuz, değerlerimiz ve çalışma etiğimiz konusunda dürüstlük ve içtenlikle yola devam ediyoruz. Aynı zamanda emniyet ve çevrenin korunması konularında ekstra hassasiyet gösteriyoruz” dedi.

Filomuzun yaş ortalaması 8.3

Hizmet verdikleri lokasyonlardan ve filo yapısından da bahseden Şen, “Denizcilik sektörü bilindiği üzere uluslararası bir çalışma alanı. Bu nedenle gemilerimiz dünyanın dört bir yanında uluslararası hizmet vermekte. Fakat yoğun olarak Akdeniz, Uzak Doğu, Baltık denizi ve ARA bölgesi diyebilirim. Filomuz, 13 adet Ice Class 1A Chemical/Oil Tanker'dan oluşmaktadır. Bu gemilerin 10'u 8400 DWT, biri 9400 DWT ve iki tanesi ise 26.000 DWT kapasitesindedir. YMN Tanker filosu hakkında bahsetmekten her zaman gurur duyduğum konulardan birisi de filomuzun yaş ortalaması. 2019 ve 2020 yıllarında iki, 2021 ve 2022 yıllarındaysa birer adet yeni inşa gemiyi filomuza ekleyerek yaş ortalamasını düşürdük. 2024 yılı itibariyle gemilerimizin yaş ortalaması 8.3. Gelecekte filomuza yeni inşa gemiler katarak bu ortalamayı daha da düşürmeyi hedefliyoruz. Bunların yanı sıra, CII regülasyonları ve EU ETS direktifi gibi karbon salınımı kontrol altına almayı amaçlayan yeni regülasyonlarla beraber, alternatif yakıt kullanımı gibi yeni başlıklar piyasada yerini almakta. Bu konular göz önünde bulundurarak, regülasyonlara uygun yeni inşa gemiler üzerinde hali hazırda bir pazar araştırması yapmaktayız. Aynı zamanda güncel piyasa şartlarını ve ihtiyaçlarını takip ediyor ve bunlar doğrultusunda tonaj arttırma çalışmalarımızı da sürdürüyoruz. Sektörün teknolojik gelişmelerini her daim yakından takip etmekte ve buna uygun adımlar atmayı hedeflemekteyiz” şeklinde konuştu. Tanker Ships (3)

Sürekli kendimizi geliştiriyoruz

YMN Tanker’in geleceğe yönelik hedeflerinden de bahseden Şen, “YMN Tanker olarak geleceğe yönelik hedeflerimiz, denizcilik endüstrisinin sürekli gelişen ve değişen doğasını anlamak, ayak uydurmak, değişimi emniyetli ve kaliteli şekilde yönetmek ve bu dinamikler içinde başarıyla yol almaktır. Geleceğin teknolojik gelişmeleri ve sektördeki değişimleri yakından takip ederek, bu değişimlere ayak uydurmayı ve hatta öncülük etmeyi amaçlıyoruz. Ancak bu süreçte, geleneksel denizcilik örf ve adetlerimizi korumak ve emniyet bazlı değerlerimizden ödün vermemek de önceliklerimiz arasındadır. Hedefimiz, uluslararası denizcilik sektöründe tanınan ve kaliteli hizmet sunan firmalardan biri olarak yerimizi almak. Ayrıca, sürdürülebilirlik ilkelerine bağlı kalarak, çevreye duyarlı bir şekilde faaliyet göstermeyi ve endüstri standartlarında öncü bir denizcilik firması olmayı hedefliyoruz. Bu hedeflere ulaşmak için, profesyonel ekibimizle birlikte sürekli olarak kendimizi geliştiriyor, en iyi uygulamaları benimseyerek ve yenilikçi çözümler yaratıyoruz. YMN Tanker olarak, denizcilik endüstrisindeki liderliğimizi pekiştirmek ve sektörde sürdürülebilir bir gelecek inşa etmek için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: 7DENİZ DERGİSİ

Editör: Haber Merkezi