Raporlama süreci yavaş olsa da geçen hafta üç denizci ve beş kıyı işçisi kapalı alanlardaki kazalarda hayatını kaybetti ve bu yılki bilinen ölümlerin sayısı toplam 31'e çıktı.

InterManager istatistikleri, 1996 yılından bu yana 197 kazada 224 denizci ve 86 kıyı personeli olmak üzere 310 kişinin kapalı alanlarda hayatını kaybettiğini ortaya koyuyor.

Mudanya’da yük gemisi karaya oturdu Mudanya’da yük gemisi karaya oturdu

InterManager ve diğer sektör paydaşlarının lobi faaliyetleri sayesinde, Uluslararası Denizcilik Örgütü gemilerde kapalı alan girişine ilişkin düzenlemeleri gözden geçirmeyi ve güçlendirmeyi taahhüt etti.

InterManager Genel Sekreteri Kuba Szymanski şu yorumu yaptı: "Bir ölüm çok fazla ama yedi günde sekiz ölüm gülünç. Bu, denizcilik camiasındaki herkesin çözmek için birlikte çalışması gereken sektör çapında bir sorundur. Tank temizliği gibi yüksek riskli görevleri yerine getirmeleri için gerçekçi olmayan zaman baskısı altında bırakılan mürettebat ve kıyı çalışanlarımız var ve hangi prosedür ve protokollere uyulması gerektiği konusunda gemiden gemiye değişen kafa karıştırıcı talimatlarımız var."

Szymanski kaza soruşturmalarında insanların aldıkları kararları neden aldıklarının daha derinlemesine araştırılması ve bu kararları etkileyen dış baskıların incelenmesi çağrısında bulundu. Szymanski ayrıca gemi mimarları ve inşaatçılarını, mümkün olan yerlerde bu tehlikeli alanları tasarlamak için daha fazla çalışmaya çağırdı.

Editör: Haber Merkezi