Gemi Brokerleri Derneği, üyelerini ve denizcilik sektörünü Büyük Kulüp’te verdiği iftar yemeğinde buluşturdu.

İftar yemeğine, İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran, Türk Armatörler Birliği Başkanı Cihan Ergenç, Türkiye Gemi Tedarikçileri Derneği (TURSSA) Başkanı Zihni Memişoğlu, Türk P&I Sigorta Genel Müdürü Ufuk Teker, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Şadan Kaptanoğlu, KOSDER Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Çendik ve DEFMED Yönetim Kurulu Başkanı Bülent İbik ile denizcilik sektörünün temsilcileri katıldı.

İsmail Şahin: Ülkemizi başarı ile temsil etmekten büyük gurur duyuyoruz

İftar yemeğine ev sahipliği yapan GBD Başkanı İsmail Şahin misafirlerine teşekkür ederek başladığı konuşmasını “Asırlık Cumhuriyetimizi daha iyi yerlere taşımak için Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün söylediği gibi denizciliği Türk’ün büyük milli ülküsü olarak görüyoruz. Kurulduğumuz 2010 yılından bu yana kurumsallaşma yolunda hızla ilerlerken, düzenli olarak faaliyetler gerçekleştiriyoruz” sözleriyle sürdürdü.

“Uluslararası Bosphorus Shipbrokers Dinner organizasyonumuz ve dernek olarak katıldığımız tüm uluslararası etkinliklerle her gün bir adım daha ilerliyor, Türk Denizcilik camiasının önemli paydaşlarından biri olarak ülkemizi başarı ile temsil etmekten büyük gurur duyuyoruz” diyen Şahin şöyle konuştu: “Bu vesile ile 18 Mart Çanakkale Zaferimizin mimarları olarak başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, dava ve silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi sevgi, saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz. Gönüllerin iyilik ve güzellikler için çaba harcadığı mübarek Ramazan ayının ülkemize, bölgemize ve sektörümüze bolluk, bereket, refah ve huzur getirmesini diliyorum.”

Med Marine'den Guatemala'ya üçüncü römorkör Med Marine'den Guatemala'ya üçüncü römorkör

Tamer Kıran: Dünya beklendiğinden daha iyi şekilde toparladı

 Gemi Brokerleri Derneği Başkanı Şahin’in ardından İMEAK Deniz Ticaret Odası Başkanı Tamer Kıran da söz aldı. Kıran, “Bu ayın en güzelliklerinden birisi de iftar sofraları. Hep bir aradayız, hasret gideriyor, hasbıhal ediyoruz. Bu güzel geceyi organize ettiği için başkana teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Ekonomiye ilişkin de kısa bir değerlendirmede bulunan Tamer Kıran şöyle konuştu:
“Bana ‘işler nasıl gidiyor?’ diye sorulduğunda bizim sektörden olmayanlara söylediğim şey şu: Dünyada ekonomik olarak ne olup bitiyor, ne alınıp ne satılıyor, hareketler nasıl, buna bakıp bizim işlerin nasıl olduğunu kestirirsiniz. Ne kadar çok üretilirse ve tüketilirse bizim işlerimiz de o kadar artıyor. Önümüzdeki dönem için çok kötü senaryolar çizildi. Dünya beklendiğinden daha iyi şekilde toparladı. 2024 için de benzer bir senaryoyu daha pozitif olarak öngörebiliriz.” 

Deniz Ticaret Odası Başkanı Kıran sözlerini, Ramazan ayının bereket ve sağlık getirmesi temennisiyle tamamladı.

Özlem Çoban/7DENİZ

Editör: Haber Merkezi