Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’nin ihalesi deprem felaketi dolayısıyla ertelendi. Gazimağusa’da Palm Beach bölgesine yapılması planlanan projenin ihale kapanış tarihi ise 15 Mayıs 2023 tarihine kadar uzatıldı.

24 yılda 724 lüks yat suya indirildi 24 yılda 724 lüks yat suya indirildi

Turizm Planlama Dairesi Müdürü Mazlum Kortaş’ın imza koyduğu ve 23 Şubat 2023 tarihinde Merkezi İhale Komisyonu (MİK) Başkanlığı’na gönderilen erteleme bildirisinde, söz konusu projeyle ilgili dosya temin tarihinin 15 Mart 2023 tarihine, ihale kapanış tarihinin ise 15 Mayıs 2023 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

MİK’e ihale ertelemesi ile ilgili yazı gönderildi

Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi ihalesinin erteleme bildirisinde şu ifadelere yer veridi: “Gazimağıusa’da Palm Beach bölgesinde ‘yap-işlet-devret modelli’ ile yapılacak Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’yle ilgili 353/2022 nolu ihalenin, 8 Şubat 2023 olan son dosya temin tarihinin Türkiye’de meydana gelen deprem felaketi nedeniyle yurt dışından katılacak olan firmaların ihale dosyası temin edememiş olmalarından dolayı dosya temin tarihinin 15 Mart 2023 tarihine kadar kadar uzatılmasını ve yatırımcıların ihaleye hazırlanabilmeleri açısından ihale kapanış tarihinin ise 15 Mayıs 2023 olarak değiştirilmesini saygılarımla rica ederim.”

Serhan Aktunç, Yat Limanı ve Otel Yapımı Projesi’nin ihalesi için daha önceleri şartname hazırladıklarını hatırlatarak, “Uzun zamandır planlanan bir projedir. Daha önce de teklif olmadığı için yine ertelemeler olmuştu” ifadelerini kullandı.

7DENİZ 

Editör: Haber Merkezi